//
czytasz...

Bezpieczeństwo danych

Większe możliwości działów NetOps dzięki nowej inicjatywie F5 Networks

f5 networks logo

F5 Networks ogłosiło unikalny projekt, dzięki któremu szeroko rozumiana branża IT będzie mogła skuteczniej wdrażać rozwiązania z zakresu automatyzacji, działać wydajniej niż kiedykolwiek oraz rozwiązać problem niedostatecznej liczby specjalistów.

Super-NetOps to pierwsza taka inicjatywa w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jej celem jest zmobilizowanie środowiska osób zajmujących się sieciami (NetOps) i ułatwienie im współpracy z deweloperami (DevOps), a także przyspieszenie odejścia od ręcznego zarządzania zadaniami w celu osiągnięcia większej automatyzacji, ciągłego wprowadzania udoskonaleń oraz zwiększenia zwrotu z inwestycji. Głównym założeniem programu jest rozwinięcie umiejętności niezbędnych do ustanawiania standardów w usługach dla aplikacji oraz zapewnienie zautomatyzowanych narzędzi.

 „Gdy zespoły odpowiedzialne za NetOps i DevOps mają ze sobą pracować, pojawia się pewna luka. Chcemy, by powstała nowa grupa specjalistów – Super-NetOps – którzy będą w stanie działać proaktywnie oraz rozwijać i wdrażać aplikacje dla firm szybko i w sposób

„Nowe zagrożenia oraz środowiska wielochmurowe zmieniają zasady gry. Deweloperzy wymagają usług dla aplikacji, których wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo są bardziej zautomatyzowane. Tradycyjne zespoły IT znalazły się pod presją, by wprowadzać orkiestrację i elastyczność niezbędną do odniesienia sukcesu w gospodarce cyfrowej. Inicjatywa Super-NetOps ma pomóc w poradzeniu sobie z tymi wyzwaniami już teraz” – dodaje.

Pierwszym elementem inicjatywy Super-NetOps jest darmowy kurs online, przetestowany przez setki klientów F5 Networks. Obejmuje funkcjonujące w DevOps metodologie, koncepcje automatyzacji, orkiestrację oraz podejście „infrastruktura jako kod” (IaaS). Całość została podzielona w taki sposób, by usunąć silosy operacyjne i ograniczyć czas niezbędny do wprowadzenia usługi z dni do minut. Jednocześnie zapewnione są odpowiednie standardy dotyczące zgodności z obowiązującymi zasadami oraz wydajności.

W nadchodzących miesiącach F5 zaprezentuje rozszerzony program, obejmujący metodologie automatycznych wdrożeń, w których priorytetem jest bezpieczeństwo. Inne tematy będą dotyczyć frameworków do tworzenia aplikacji i wprowadzania narzędzi do automatyzacji dostarczanych przez inne firmy.

 „Obszar NetOps staje się coraz ważniejszy. Dekady doświadczenia we wdrażaniu, zarządzaniu i zabezpieczeniu aplikacji są nieocenione. Dzisiaj niezbędny jest pomost, który połączy tradycyjne, manualne praktyki IT z szybkim, napędzanym przez automatyzację tworzeniem i wdrażaniem aplikacji” – mówi Wiśniewski.

 „Deweloperzy chcą mieć przede wszystkim swobodny dostęp do usług. Dlatego specjaliści zajmujący się NetOps muszą jak najszybciej nauczyć się określać, jakich usług potrzebują zespoły tworzące aplikacje, a następnie dostarczyć im te rozwiązania. To pozwoli deweloperom skupić się na rozwijaniu aplikacji, które przynoszą dochody” – dodaje.

Inicjatywa F5 Networks została zaprezentowana w momencie, gdy w regionie EMEA rośnie apetyt na rozwiązania z zakresu automatyzacji.

Jak wynika z raportu F5 Networks State of Application Delivery (SOAD), trzy czwarte (75 proc.) ankietowanych klientów z regionu EMEA deklaruje, że automatyzacja działań w infrastrukturze IT jest dla nich „do pewnego stopnia” lub „bardzo” ważna. Większość (72 proc.) wykorzystuje automatyzację do „odchudzenia” IT, by ograniczyć koszty. Jednocześnie prawie połowa (48 proc.) potrzebuje odpowiedniej skalowalności. 6 proc. badanych deklaruje, że stosuje automatyzację przy każdym wdrożeniu, 49 proc. korzysta z niej częściowo, a 28 proc. realizuje programy pilotażowe w tym zakresie.

Źródło: F5 Networks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz