//
czytasz...

Bezpieczeństwo danych

Aruba Cloud Backup zabezpiecza dane internetowego forum branżowego WebHostingTalk

aruba cloud logo m

Forum WebHostingTalk.pl oraz portal WHT.pl, jedne z najpopularniejszych serwisów w polskim Internecie, poświęconych tematyce hostingu, wdrożyły usługę Aruba Cloud Backup do zabezpieczenia swoich danych. O wyborze tego rozwiązania zadecydowały wewnętrzne analizy administratorów WHT, które pokazały, że testowane narzędzie oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa i automatyzacji zarządzania kopiami zapasowymi. Na decyzję właściciela serwisów wpłynęły także pozytywne opinie o usługodawcy, jako firmie o ugruntowanej pozycji na wielu europejskich rynkach.

Forum WebHostingTalk.pl, które funkcjonuje nieprzerwanie od 2004 roku, a także jego młodszy brat – portal WHT.pl, zrzeszają już ponad 36 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Ci najbardziej aktywni codziennie wymieniają się na forum informacjami o nowościach z branży hostingu stron WWW i domen internetowych, recenzują użytkowane usługi oraz komentują zmiany w ofertach. Dla wielu osób, prowadzących biznes online, WebHostingTalk.pl stał się podstawowym źródłem wiedzy o technologiach i produktach, które warto wypróbować. Forum znane jest też z aktualizowanego na bieżąco rankingu firm hostingowych, który tworzony jest przez samych użytkowników.

Rosnąca liczba wątków poruszanych na forum, a w konsekwencji ciągły przyrost danych, jakie gromadzą serwisy, skutkują coraz większymi wymaganiami wobec rozwiązań do backupu i odtwarzania danych. Stosowane wcześniej metody nie w pełni odpowiadały potrzebom administratorów WHT, którzy po zbadaniu ofert i przeprowadzeniu wstępnych testów zaufali usłudze Aruba Cloud Backup.

„Zanim zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Aruba Cloud, korzystaliśmy z prostych skryptów do tworzenia kopii, jak również testowaliśmy produkty innych dostawców. Zdarzało się jednak, że backup i odtwarzanie kilkunastu gigabajtów danych przysparzały nam problemów, co skutkowało czasową niedostępnością niektórych funkcji czy nawet całego serwisu” – powiedział Bartosz Gadzimski, właściciel serwisów WebHostingTalk.pl i WHT.pl. „Stały dostęp do danych jest dziś nieodzowny do działania każdego e-przedsięwzięcia, a nam przede wszystkim zależy, by użytkownicy WHT mogli swobodnie korzystać z forum. Dlatego postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie, na którym będziemy mogli polegać. Wybór padł na backup w chmurze od Aruba Cloud, który przekonał nas do siebie połączeniem oferowanego bezpieczeństwa z elastycznością konfiguracji i obsługi. Pozytywnie oceniamy dotychczasowe funkcjonowanie usługi, jej automatyzację, szybkość działania oraz wsparcie działu technicznego”.

„Cieszę się, że WebHostingTalk.pl zdecydował się na nasz backup w chmurze, szczególnie, że jako osoba od lat związana z branżą hostingu, chętnie korzystam z tego forum. Cloud backup jest dziś kluczowym elementem szerszej strategii gwarantowania stałej dostępności IT i ciągłości działania. Według naszych obserwacji, jak również analiz rynkowych[1], ta forma ochrony informatycznych zasobów organizacji szybko zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników czyni starania, by wyeliminować ryzyko utraty danych i kosztownych przestojów. Firmy zaczynają rozumieć, że poleganie jedynie na własnej infrastrukturze nie jest optymalną strategią. Dlatego coraz chętniej sięgają po sprawdzone rozwiązania chmurowe. My staramy się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, udostępniając cloud backup w pakietach dopasowanych do potrzeb i możliwości konkretnego użytkownika” – skomentował Marcin Zmaczyński, Senior Marketing Executive CEE w Aruba Cloud.

Usługa Cloud Backup pozwala na automatyczne tworzenie i konfigurowanie kopii zapasowych serwerów chmurowych Aruba oraz każdego serwera fizycznego, działającego na dowolnej wersji systemu operacyjnego. Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb organizacji, które chcą zabezpieczać swoje kopie zapasowe oraz zarządzać nimi zgodnie z polityką odzyskiwania danych po awarii. Backup może być wykonywany według harmonogramu, na przykład co godzinę, dzień, tydzień, miesiąc lub w dowolnie określonym czasie. Kopie zapasowe są zapisywane i przechowywane w centrach danych Aruba, a dostęp do nich jest możliwy tylko za pomocą chronionego konta.

Więcej informacji na temat Aruba Cloud można znaleźć na stronie: www.arubacloud.pl.

[1] Na podstawie danych z badania firmy Kroll Ontrack, opublikowanego 31 marca 2016 r.

Źródło: Aruba

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz