//
czytasz...

Bezpieczeństwo danych

F5 prezentuje zaawansowany firewall do ochrony aplikacji w środowisku wielochmurowym

f5 networks logo

F5 Networks (NASDAQ: FFIV) przedstawia rozwiązanie Advanced Web Application Firewall ™ dla kompleksowej ochrony aplikacji. Dzięki wiodącym w branży funkcjom chroniącym przed zmieniającymi się zagrożeniami, F5 dodaje do swojego portfolio zintegrowane i niezależne rozwiązania zaprojektowane specjalnie pod kątem bezpieczeństwa aplikacji.

Zaawansowany firewall do ochrony aplikacji firmy F5 jest dostępny w różnych modelach stosowania i licencjonowania, np. rozliczenie za poszczególne aplikacje, bezterminowa subskrypcja czy rozliczenie za zużycie, aby zapewnić maksymalną elastyczność w chmurze i centrum danych. To pomaga zespołom zajmującym się bezpieczeństwem skutecznie współpracować z deweloperami oraz specjalistami od sieci i sprawnie wdrażać usługi ochrony aplikacji w dowolnym środowisku, które mogą być konfigurowane dla poszczególnych aplikacji lub masowo. Holistyczne podejście do bezpieczeństwa aplikacji ułatwia zarządzanie, zmniejsza koszty działalności operacyjnej  i pozwala skutecznie dostarczać usługi neutralizujące ataki.

Nowe rozwiązanie umacnia firmę F5 jako lidera w zakresie firewalli chroniących aplikacje pozostawiając konkurencyjne produkty daleko w tyle. Firma ulepszyła również samoobsługowy system WAF Express® oraz ofertę Silverline® WAF. Jako przykłady zróżnicowanych funkcjonalności, zaawansowany WAF F5 daje klientom:

 • Najwyższą ochronę przed kradzieżą haseł dostępu i nadużyciami;
 • Jedyny WAF umożliwiający kompleksowe minimalizowanie zagrożeń ze strony botów sieciowych i mobilnych;
 • Wykrywanie ataków DDoS w warstwie 7 za pomocą uczenia maszynowego i analizy behawioralnej dla lepszej dokładności;
 • Najlepiej skalowalne rozwiązanie WAF na rynku

„Ostatnie badania przeprowadzone przez F5 Labs wykazały, że aplikacje stanowią główny cel większości ataków” – powiedział Ram Krishnan, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu zabezpieczeń w F5. „Cyberprzestępcy używają zaawansowanych exploitów w warstwie aplikacji, a także sposobów opartych na IoT i botach, których nie zatrzymają standardowe metody wykrywania. F5 oferuje najbardziej kompleksową ochronę aplikacji, dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu WAF, które można wdrożyć i skutecznie wykorzystywać w zależności od potrzeb.”

Najlepsza w branży ochrona przed zagrożeniami dla każdej aplikacji

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo aplikacji jest równoznaczne z przychodami. Poza podstawowymi usługami, takimi jak ochrona przed dziesięcioma najpopularniejszymi zagrożeniami według OWASP, F5 oferuje teraz takie same rozszerzone możliwości WAF w chmurze, co w rozwiązaniach instalowanych lokalnie. Zaawansowany WAF zapewnia bezpieczeństwo aplikacji dzięki funkcjom chroniącym przed botami, a także udaremnia próby kradzieży haseł dostępu za pomocą szyfrowania klawiszy w celu ochrony przed keyloggerami. Rozszerza również wykrywanie ataków DDoS w warstwie aplikacji i remediację dla wszystkich aplikacji dzięki połączeniu uczenia maszynowego i analizy behawioralnej. W zakresie zabezpieczeń przed atakami DDoS, F5 oferuje również zaktualizowaną wersję DDoS Hybrid Defender® o bardzo dobrym stosunku wydajności do ceny. Rozwiązanie umożliwia operacjonalizację funkcjonalności DDoS oraz optymalizację parametrów takich jak „czas do wykrycia” i „czas do mitygacji” ataku.

Skalowalna obrona promująca innowacje biznesowe i zwinność

Zaawansowany WAF umożliwia klientom F5 wdrażanie istotnych zabezpieczeń aplikacji na wielu platformach chmurowych – prywatnych i publicznych – jednocześnie promując mobilność usług za pośrednictwem mikrousług i użycia kontenerów. Korzystając z zautomatyzowanych funkcji w zakresie polityki bezpieczeństwa, rozwiązanie pomaga organizacjom skrócić czas wdrażania nowych aplikacji dzięki łatwym w użyciu szablonom chmur w środowiskach AWS, Google i Azure. Model ten zapewnia firmom swobodę rozbudowywania infrastruktury lokalnej i w chmurze zgodnie z priorytetami biznesowymi, dając pewność, że ich aplikacje będą chronione bez powiązania z danym modelem wdrożenia lub konkretną platformą chmurową.

Ekspertyzy bezpieczeństwa dla kompleksowego wykrywania i remediacji

Rozwiązania F5 są wspierane przez rozszerzony pakiet dodatkowych programów w zakresie bezpieczeństwa. Obejmują one badania i analizę zagrożeń z F5 Labs, funkcje szybkiego reagowania oferowane przez światowej klasy zespół F5 ds. Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa (SIRT) oraz mitygację globalnych ataków poprzez SOC (Security Operation Center). Te zasoby zapewniają proaktywne, całodobowe monitorowanie i raportowanie zagrożeń w celu ochrony organizacji przed złośliwym oprogramowaniem, wyłudzaniem informacji i oszustwami w sieci. Jednocześnie zespół F5 Professional Services dostarcza wskazówek na temat najlepszych sposobów projektowania, wdrażania, utrzymywania i optymalizowania rozwiązań bezpieczeństwa dla każdego scenariusza.

Dostępność

F5 Advanced WAF i DDoS Hybrid Defender są już dostępne, a nowe funkcje bezpieczeństwa zostały wprowadzone do sprzedaży. Skontaktuj się z lokalnym biurem sprzedaży F5, aby uzyskać dodatkowe informacje i informacje o dostępności produktów w poszczególnych krajach.

Źródło: F5 Networks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz