//
czytasz...

Bezpieczeństwo danych

F5 rozwija swoje usługi bezpieczeństwa i w chmurze dzięki premierze BIG-IP 12.0

f5 networks logo

F5 Networks ogłosił, że udostępnia nową wersje oprogramowania, która rozszerza usługi platformy hybrydowej F5 oraz zwiększa elastyczność, bezpieczeństwo i wydajność wdrożeń aplikacji chmurowych. Wprowadzone innowacje ułatwiają klientom unifikacje sprzętu, oprogramowania oraz usług zarządzania zasobami, aby poprawiać wydajność i zyskiwać oszczędności.

 

Rozszerzone hybrydowe usługi aplikacyjne dla zoptymalizowanej wydajności we wszystkich środowiskach IT

BIG-IP w wersji 12.0 wykorzystuje usługi dostarczania aplikacji F5, rozszerzając model Synthesis, dzięki połączeniu zasobów fizycznych i wirtualnych, które pozwalają na zapewnienie lepszego wsparcia dla rozwiązań hybrydowych i chmurowych. Podejście to pozwala klientom w prostszy sposób przenosić, w razie potrzeby, nakład pracy do środowisk chmurowych oraz wdrażać technologie takie jak HTTP/2, utrzymując jednocześnie ten sam poziom wglądu, bezpieczeństwa i kontroli nad tradycyjną infrastrukturą.

F5 przyśpiesza migracje do chmury, pozwalając klientom integrować bezpieczeństwo, zarządzanie oraz możliwości organizacji dla ewoluujących wdrożeń lokalnych i zewnętrznych. Ponadto programowalna architektura F5 oraz rosnący ekosystem partnerów technologicznych sprawia, że usługi aplikacyjne idealnie pasują do rozwijających się trendów IT takich jak SDN, NFV oraz rozwiązań konwergentnych.

 

Bezproblemowa integracja i wydajność IT dzięki wykorzystaniu Microsoft Azure

F5 wspiera klientów, którzy wdrażają chmurową i hybrydową architekturę IT, udostępniając wirtualną edycję BIG-IP w sklepie Azure. Początkowo wszystkie moduły oprogramowania BIG-IP będą dostępne w Azure, za pośrednictwem modelu licencyjnego F5 „Good, Better, Best” w konfiguracji „Bring Your Own License” (BYOL) z opcjami 25 M, 200 M i 1G.[1]

Klienci F5 i Microsoft będą mieli dodatkowe możliwości wyboru jak optymalizować dostarczanie aplikacji i technologii chmurowych w ujednoliconym środowisku. Dodatkowo, F5 w porównaniu do innych dostawców w Azure, oferuje zróżnicowaną wydajność, włączając w to szeroką gamę możliwości zarządzania ruchem oraz bezpieczeństwem, dzięki czemu firmy mogą wdrażać aplikacje i usługi z taką samą prostotą i funkcjonalnością jak w lokalnych centrach danych.

 

Zwiększone bezpieczeństwo aplikacji to lepsza ochrona i możliwości dostępu

Udostępnienie BIG-IP 12.0 obejmuje również wiele zintegrowanych ulepszeń związanych z bezpieczeństwem i dostępem, na przykład:

  • Niezawodny dostęp we wszystkich typach środowisk IT z SSO – F5 rozszerza możliwości bezpiecznego uwierzytelniania, autoryzacji oraz rozliczania (AAA) o aplikacje bazujące na chmurze, aplikacje webowe oraz aplikacje wirtualne, które centralnie zarządzają tożsamością. F5 zapewnia ponad 5x większą skalowalność aplikacji i zarządzania dostępem niż inni dostawcy. Dodatkowo F5 jest jedynym wiodącym dostawcą usług dostępu, rozszerzającym pojedyncze logowanie (za pośrednictwem SAML) do aplikacji bazujących na kliencie oraz innych bezprzeglądarkowych środowisk takich jak Microsoft Office 365.
  • F5 zapewnia skuteczną ochronę dzięki największemu zakresowi sprzętowej obsługi wektorów ataków DDoS oraz lepszej widoczności ataków. Wersja BIG-IP 12.0 oferuje kompleksowe oraz efektywne zapobieganie skutkom ataków, pozwalając zabezpieczyć się przed wyrafinowanymi, wolumetrycznymi atakami DDoS z wykorzystaniem urządzeń lokalnych lub rozwiązań w chmurze. F5 również zwiększa poziom bezpieczeństwa dzięki uproszczonej możliwości wglądu w zagrożenia, pozwalając stopniowo zagłębiać się w szczegóły ataku.
  • Zwiększone możliwości SSL dla kompleksowej ochrony. Dzięki coraz popularniejszemu podejściu „szyfrowania wszystkiego” w zespołach IT, wykorzystanie szyfrowania SSL przez firmy gwałtownie rośnie. BIG-IP dostarcza innowacyjne, zintegrowane szyfrowanie SSL, które pozwala w łatwy sposób zarządzać certyfikatami bezpieczeństwa oraz kluczami we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych – wszystko z pełną widocznością ruchu oraz bez utraty wydajności, co jest typowe dla rozwiązań innych dostawców.

 

CYTATY

„Firmy poszukują tego samego poziomu zaufania zarówno jeżeli chodzi o aplikacje i usługi wdrożone w chmurze/hybrydzie, który widzą w centrach danych,” powiedział Karl Triebes, EVP Rozwoju Produktu i CTO w F5. „Oprogramowanie BIG-IP pełni ważną rolę pomagając klientom w uzyskaniu korzyści wynikających z chmury, bez konieczności poświęcania bezpieczeństwa, elastyczności czy oszczędności. Dzięki tym nowym technologiom, jesteśmy zaangażowani w sprostanie potrzebom firm, niezależnie od obranej przez nie ścieżki, w ewoluującym hybrydowym środowisku dostarczania aplikacji i wdrażania chmury.”

„Microsoft i F5 mają wielu wspólnych klientów. Wraz z rosnącym wykorzystaniem wśród nich Azure, organizacje będą czerpały większe korzyści z dostępności rozwiązań F5 w naszym sklepie.” powiedział Garth Fort, General Manager of Enterprise Partners w Microsoft. „Dzięki temu w najlepszy sposób możemy wspierać bazujące na chmurze aplikacje klientów, bezpośrednio w środowisku Azure.”

 

DOSTĘPNOŚĆ

BIG-IP w wersji 12.0 jest dostępny od września 2015. Edycja wirtualna jest dostępna w Azure Marketplace od października 2015. Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępności w Polsce proszę skontaktować się z biurem sprzedaży F5.

MATERIAŁY DODATKOWE

[1] https://www.f5.com/pdf/licensing/good-better-best-licensing-overview.pdf

Źródło: F5 Networks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz