//
czytasz...

Business Intelligence

Huawei zaprezentował FusionInsight-Universe – platformę do analizy Big Data

Podczas MWC 2016 firma Huawei przedstawiła FusionInsight-Universe, najnowszą platformę do analizy dużej ilości danych. Rozwiązanie posiada inteligentny systemu przetwarzania danych, usługę BDaaS oraz łatwe w obsłudze narzędzia do analizy Big Data.

Zdaniem Huawei, łatwość obsługi i otwartość są kluczowe w tworzeniu rozwiązań do efektywnej analizy dużych zbiorów danych, tak jak w przypadku FusionInsight-Universe.

Reymond Meng, jeden z twórców platformy Huawei FusionInsight-Universe stwierdził, iż Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja) i Big Data powinny być dostępne zawsze i wszędzie, podobnie jak usługi w chmurze. Krótkoterminowym celem platformy FusionInsight-Universe jest umożliwienie operatorom branży telekomunikacyjnej łatwego dostępu i korzystania z dużych zasobów danych, które pozwolą im poprawić efektywność biznesową i operacyjną. Jest to możliwe dzięki temu, że FusionInsight-Universe zapewnia odpowiednie środowisko programistyczne przeznaczone do gromadzenia i analizy danych oraz rozwijania zaawansowanych algorytmów

Tradycyjna analiza danych źródłowych podczas wprowadzania dużej ilości informacji opiera się obecnie na pracy ręcznej, co przekłada się aż na 70 proc. czasu poświęconego dla całego projektu. Dzięki platformie FusionInsight-Universe, która umożliwia mapowanie do konwergentnego modelu danych, analiza danych następuje automatycznie przez co efektywność procesu zwiększa się o 70 proc.

Platforma FusionInsight-Universe oferuje także usługę BDaaS, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z modelu biznesowego typu PaaS (Platform as a Service) i SaaS (Software as a Service). BDaaS pozwala operatorom na szybki rozwój usług cyfrowych, zwiększenie innowacyjności oferowanych rozwiązań oraz monetyzację danych. Co więcej, BDaaS umożliwi operatorom oraz sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw maksymalne wykorzystanie zasobów, zmniejszenie całkowitego kosztu realizowanych przez nich projektów oraz skrócenie czasu dostarczenia ich na rynek.

Źródło: Huawei

 

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz