//
czytasz...

Business Intelligence

Naukowcy z Circle of Blue oraz Qlik łączą siły w ramach projektu White House Climate Data Initiative

Qlik, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, oraz Circle of Blue – stowarzyszenie wielokrotnie nagradzanych dziennikarzy i badawczy dokumentujących zagadnienia związane z wykorzystaniem surowców naturalnych (ze szczególnym uwzględnieniem wody), ogłosili że nowy dashboard (http://www.circleofblue.org/waternews/CPX/) przygotowany przy wykorzystaniu QlikView, został zaprezentowany w Waszyngtonie jako projekt wspierający inicjatywę Białego Domu White House Climate Data Initiative.  Aplikacja jest częścią serii raportów przygotowywanych przez Circle of Blue – Choke Point: Index. Raporty te opisują zależności pomiędzy zasobami wody, pożywienia i energii, w kontekście zmian klimatycznych. Circle of Blue łączy aktualne i historyczne informacje w celu przedstawienia szerszego kontekstu, i by wspierać podejmowanie trafniejszych decyzji.

 Nowa aplikacja, stworzona w oparciu o publicznie dostępne dane, wizualizuje obecne (i wcześniejsze) poziomy kalifornijskich zbiorników wodnych, a także posiada możliwość porównywania lokalnych informacji i badań z globalnymi trendami. Naukowcy, dziennikarze, osoby zarządzające zasobami wody pitnej oraz inni członkowie społeczeństwa będą mogli błyskawicznie uzyskać dostęp do strategicznych danych dotyczących system regulującego zasoby wody, informacje te pozwolą na porównywanie obecnych i historycznych danych.

 Duże wolumeny danych, w szczególności powiązane z informacjami dotyczącymi zasobów wody, są często zlokalizowane wewnątrz poszczególnych agencji i nie są dostępne w obrazowych formatach, które można by szybko porównać. Dashboard QlikView i jego nowoczesne możliwości graficzne – w połączeniu z aktualnymi danymi zbieranymi przez Circle of Blue, np.: danymi ze społeczności internetowych , pomogą przedstawicielom rządu US podejmować bardziej świadome decyzje oraz lepiej rozumieć, monitorować, porównywać i zarządzać najbardziej wrażliwymi akwenami w dobie zmian klimatycznych. Aplikacja zawiera również dane dotyczące zagrożonych terenów w Australii.

 “Żyjemy w czasach, w których zmiany klimatyczne wpływają na nasze zasoby wodne, systemy produkcji żywności i energii, powodując straty liczone w miliardach dolarów, testując odporność ludzi i przyrody na całym świecie.” – powiedział J. Carl Ganter, dyrektor zarządzający Circle of Blue i członek rady w World Economic Forum Global Agenda Council w dziale gospodarki wodnej. „Nasze decyzje i reakcje muszą wynikać ze zrozumienia powiązań między danymi płynącymi od wielu osób, z różnych źródeł i raportów. Tylko w ten sposób będziemy w stanie określić skalę wyzwań, jakie przed nami stoją. Musimy aktywizować nasze pokłady kreatywności, by dokładnie zrozumieć złożoność sytuacji, a następnie odpowiednio zareagować”.

 Raport światowego forum ekonomicznego  World Economic Forum Global Risks Report 2014uplasował „kryzys zasobów wody” wśród trzech najbardziej palących problemów naszej planety. Malejące zasoby wody i jej niedobór są przede wszystkim skutkiem zmian klimatycznych i stają się rosnącym zagrożeniem dla ludzi, biznesu, środowiska i politycznej stabilności na całym świecie.

 „W erze masowego napływu i przepływu danych, nie możemy sobie pozwolić na przechowywanie rzeczywistego stanu zagrożeń środowiskowych w postaci statycznych dokumentów czy niepowiązanych ze sobą zbiorów” dodaje Ganter. „QlikView pomaga nam w dostarczaniu wszystkim ludziom danych w istotnym kontekście, umożliwiając podejmowanie świadomych decyzji każdego dnia.”

 Najnowszy raport Circle of Blue „Choke Point: Index” wskazuje jak niepewny jest stan zasobów wody pitnej w trzech najbardziej znaczących amerykańskich regionach rolniczych, w tym kalifornijskiej Central Valley. Susza, która trwa w Kalifornii już trzeci rok, jest znaczącym testem dla mieszkańców, farmerów, przedsiębiorców i przedstawicieli władz, który pokaże czy są oni w stanie zadbać o wystarczające zasoby wody.

 „Dzięki zapewnieniu obrazowych statystyk (istotnych dla przedmiotu, interaktywnych, możliwych do przeszukiwania) Circle of Blue nie tylko dostarcza informacji, ale również motywacji organizacjom i poszczególnym osobom, by podejmowali działania w odpowiedzi na kryzysy związane z niedoborem wody” dodaje Anthony Deighton, dyrektor ds. Technicznych w Qlik. „Jesteśmy zaszczyceni, że Circle of Blue wykorzystuje QlikView, by przekazywać do publicznej wiadomości niezwykle ważkie wyniki badań dotyczących zagrożeń związanych z dostępem do wody pitnej.”

 Inicjatywa The White House Climate Data grupuje zobowiązania płynące z prywatnych przedsiębiorstw, filantropijnych i akademickich społeczności oraz organizacji non-profit, by wykorzystywać dane oraz oparte na wiarygodnych danych wnioski i wspierać wspólnoty, przedsiębiorstwa oraz obywateli w przygotowaniu na skutki zmian klimatycznych, w tym klęsk żywiołowych takich jak: powodzie, susze, pożary i fale upałów.

Więcej informacji na temat tej aplikacji, a także możliwość jej przetestowania znajduje się na http://www.circleofblue.org/waternews/CPX/.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz