//
czytasz...

Business Intelligence

Oferta Qlik w chmurze ujawniona: pierwsi w BI, którzy dostarczą Data-as-a-service

Qlik, lider w obszarze analityki wizualnej, zaprezentował dziś swoją ofertę Qlik Cloud, która składa się z kilku usług. Jedna z nich, Data-as-a-Service, jest rezultatem niedawnego przejęcia firmy DataMarket, kolejne to Qlik Sense Cloud pozwalająca na darmowe dzielenie się wizualizacjami w małych grupach użytkowników oraz Qlik Sense Charts służąca do dzielenia się wizualizacjami publicznie.

Qlik DataMarket oferuje zewnętrzne źródła danych w chmurze, które pozwalają dokonywać porównań, uwiarygodnienia oraz sprawdzanie kontekstu. Jako, że firmy coraz bardziej opierają się na danych zwiększa się istotność kontekstu danych. Dostępność na żądanie znormalizowanych źródeł danych, które mogą zostać szybko wykorzystane przez użytkowników aby uzyskać dodatkowy wgląd, staje się kluczowe dla podejmowania lepszych decyzji i uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. Dzięki Qlik DataMarket użytkownicy mają dostęp do wszechstronnych, zewnętrznych bibliotek danych w sposób bezpośredni, wprost z systemu Qlik Sense, pozwalając użytkownikom na stawianie tez oraz tworzenie odnośników do swoich wewnętrznych danych, aby uzyskać szerszy kontekst i dokonywać głębszych odkryć. Żaden inny dostawca na rynku business intelligence nie udostępnia tego typu bibliotek danych, które obejmują zarówno płatne jak i bezpłatne źródła, dostępne za pośrednictwem usług opartych na chmurze.

Dzięki Qlik DataMarket użytkownicy mogą powiązać dane wewnętrzne i zewnętrze z łatwością. Mogą przeszukiwać dane niestandardowe, wyniki badań czy dane publiczne oraz porównywać znormalizowane dane pochodzące z różnych źródeł, aby tworzyć wzorce, weryfikować, a następnie wizualizować celem uzyskania lepszych wyników i zrozumienia powiązań. Przykładowo menedżer sprzedaży może dodać dane dotyczące populacji do danych sprzedażowych i w ten sposób lepiej zrozumieć nasycenie rynku lub dołączyć dane dotyczące pogody i dowiedzieć się, jaki wpływ ma pogoda na sprzedaż detaliczną.

Współpracując z ponad 200 dostawcami danych, posiadających ponad 100 tys. zbiorów danych i ponad 5 miliardów faktów, Qlik DataMarket to kompleksowy koncentrator danych, który pozwala użytkownikom odpowiedzieć na ważne pytania biznesowe. Qlik DataMarket jest prekonfigurowany tak, aby ułatwić dostęp do najczęściej wybieranych źródeł danych. Dostępny jest w modelu subskrypcyjnym. Źródła zawierają między innymi biznesową demografię, dane dotyczące walut, populacji, wskaźników ekonomicznych, wskaźników rozwoju oraz pogody, a wszystkie te informacje są oferowane na różnym poziomie szczegółowości, niektóre z dokładnością do kodu pocztowego.

Oferta Qlik Sense Cloud dotycząca tworzenia i dzielenia się aplikacjami

 • Qlik Sense Cloud: Usługa ogólnodostępna, pozwala na darmowe dzielenie się aplikacjami Qlik Sense między maksymalnie pięcioma użytkownikami bez konieczności pobierania przez nich aplikacji Qlik Sense. Pozwala na współdzielenie odkryć, które zostały uzyskane dzięki Qlik Sense z szerszym gronem odbiorców. Planowane są dodatkowe funkcje dla Qlik Sense Cloud, zawierające między innymi możliwość tworzenia aplikacji oraz storyboardów używając danych prywatnych i tych pochodzących z Qlik DataMarket. Pozwoli to użytkownikom na pełne wykorzystanie Qlik Sense od tworzenia po współpracę na każdym urządzeniu.

 • Qlik Sense Charts: Pozwala użytkownikom, nawet tym bez technicznych kwalifikacjina osadzanie interaktywnych wizualizacji Qlik Sense na dowolnej publicznej stronie internetowej czy blogu i dzielenie się nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Czytelnicy mogą zobaczyć zoptymalizowane dla danego urządzenia wykresy dzięki responsywnemu designowi Qlik oraz pracować z danymi, aby dokonywać nowych odkryć.

Użytkownicy biznesowi natychmiast odczuwają korzyści płynące z dzielenia się aplikacjami w ramach Qlik Sense Cloud. Jak twierdzi Marc Osofsky, Senior Vice President & General Manager w Lionbridge, „Mój zespół w Europie Wschodniej potrzebował narzędzia analitycznego, które wyciągnie dane z różnych systemów operacyjnych i umożliwi nam lepsze prowadzenie biznesu. Wybraliśmy Qlik Sense i jesteśmy pod wrażeniem. Przekazaliśmy nasze opinie do firmowego działu IT, który sprawdzi rozwiązanie pod kątem szerszego wykorzystania, co jest dla nas bardzo pomocne gdy współpracujemy w zakresie naszej strategii.”

„Nasza strategia chmurowa obejmuje więcej niż tylko infrastrukturę lub Software-as-a-Service”, mówi Anthony Deighton, Qlik CTO i SVP ds. Produktów. „Widzimy niezwykłą szansę na stworzenie serwisów opartych na chmurze dających jeszcze więcej możliwości, tak jak Qlik DataMarket, który dostępny jako usługa pozwala optymalizować analitykę wizualną nawet w momencie podejmowania decyzji. Również z racji tego, że ludzie nie podejmują decyzji samotnie, dzielenie się informacjami wewnątrz chmury będzie zawsze istotną częścią naszej strategii umożliwiania współpracy”.

Usługa dzielenia się w ramach Qlik Sense Cloud jest już dostępna. Qlik DataMarket w ramach Qlik Sense będzie dostępny w czerwcu 2015 roku, a w ramach QlikView w drugiej połowie roku. Qlik Sense Charts oraz możliwość wykorzystywania w Qlik Sense Cloud będą dostępne również w drugiej połowie roku.

Qlik Sense Cloud jest częścią portfolio Qlik dotyczącego analiz wizualnych, w skład którego wchodzą:

 • Platforma Analityczna Qlik: zaprojektowana dla deweloperów tworzących aplikacje oparte na danych bez ograniczeń co do wizualizacji. Partnerzy OEM oraz deweloperzy mogą tworzyć aplikacje korzystając z potężnego silnika asocjacyjnego QIX in-memory, w tym z pełnej funkcjonalności łączenia i rozwoju interfejsów API. Dzięki tej platformie nie są oni ograniczeni do ram dostarczanych przez producenta i mogą tworzyć cokolwiek zaplanują,

 • Qlik Sense Desktop: Darmowa wersja aplikacji analitycznej nowej generacji, która dostarcza mechanizm “przeciągnij i upuść” by wizualizować i eksplorować dane, a także tworzyć narracje. Początkujący użytkownicy mogą rozpocząć pracę po prostu przeciągając plik z Excela bezpośrednio do aplikacji. Qlik Sense Desktop jest bezpłatny w zakresie prywatnego i biznesowego wykorzystania, bez limitów w zakresie liczby aplikacji analitycznych, które zostaną stworzone. Nie ma również restrykcji w zakresie dzielenia się plikami.

 • Qlik Sense Enterprise: zastosowanie Qlik Sense Enterprise pokrywa wszystkie potrzeby biznesowe – od raportowania i samodzielnej wizualizacji do kierowanych analiz z możliwością osadzania. Qlik Sense Enterprise został zaprojektowany by służyć bezwarunkowo wszystkim: użytkownicy biznesowi otrzymają intuicyjne doświadczenia, deweloperzy możliwość dowolnego tworzenia aplikacji, a działy IT scentralizowaną kontrolę i nadzór na danymi.

 • Qlik Cloud: Qlik kontynuuje rozszerzanie oferty w zakresie chmury: Qlik Sense Cloud umożliwia bezpłatne dzielenie się aplikacją do pięciu osób. Dodano również możliwość publicznego dzielenia się wykresami dzięki Qlik Sense Charts, a Qlik DataMarket pozwala na łatwy dostęp do zewnętrznych źródeł danych.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz