//
czytasz...

Business Intelligence

Qlik i Frank Research Group uruchamiają aplikację pomagającą klientom banków

Qlik, lider systemów Data Discovery stworzył na rynek rosyjski we współpracy z instytutem badawczym Frank Research Group aplikację „Banking Analytics”, wizualizującą w interaktywny sposób dane ze wszystkich rosyjskich banków. Frank Research Group jest wiodącą grupą badawczą, zajmującą się analizowaniem sektora finansowego w Rosji. Dzięki bezpłatnej aplikacji, każdy użytkownik może bez niczyjej pomocy, porównywać oferty banków pod kątem wybranych kryteriów takich jak: udział w rynku, tempo wzrostu, wiarygodność czy możliwość bezpiecznego lokowania oszczędności. Aplikacja jest dostępna tutaj.

Obecny od niedawna na rynku Qlik Sense, stanowi platformę do budowania aplikacji, mających umożliwić użytkownikom łatwą wizualizację danych, szybkie tworzenie dashbordów oraz interaktywne analizy. Aplikacja „Banking Analytics” jest doskonałym przykładem na to, jak skomplikowane dane mogą być prezentowane w przystępny sposób. Każdy wykres i wizualizacja są interaktywne, dzięki czemu użytkownicy widzą nie tylko dane, ale mogą również je eksplorować, zagłębiać się w interesujące obszary, podążać za swoimi spostrzeżeniami i odkrywać ciekawe fakty.

Użytkownicy aplikacji mają dostęp do ogromnej bazy danych, udostępnionej przez założoną w 2008 roku firmę Frank Research Group. Aplikacja prezentuje dane dotyczące usług bankowych oraz statystyki rynkowe, przygotowane przez analityków FRG na podstawie danych z ankiety przeprowadzanej wśród banków, obsługujących ponad 70% wszystkich klientów sektora bankowego, a także z raportów oraz oficjalnych statystyk Banku Centralnego oraz Federalnego Urzędu Statystycznego. Z pomocą aplikacji „Banking Analytics” każdy może z łatwością porównać oferty różnych banków pod względem takich kryteriów jak udział w rynku, tempo wzrostu, oferta i porfolio oraz dynamika zmian, z uwzględnieniem różnych okresów. Te informacje mogą posłużyć ocenie wiarygodności konkretnego banku. Dodatkowo, aplikacja pozwala na bieżące analizowanie nowości rynkowych, a także posiada archiwum danych od 2013 roku. Między innymi dlatego, aplikacja pomaga w wyborze najlepszego banku do ulokowania swoich pieniędzy. Jak wiadomo bardziej wiarygodne są duże banki posiadające bogatą ofertę i regularnie przekazują historycznie ugruntowane dane.

Aplikacja „Banking Analytics” została zbudowana na podstawie  bazy danych Frank Market Intelligence, umożliwiającej klientom dostęp do wszystkich informacji przechowywanych w firmie od 2008 roku, w tym statystyk rynkowych, liczby klientów, nowości, bazy adresowej sieci placówek oraz sprawozdań finansowych banków. W pełnej wersji Frank Market Intelligence, dostępne są jeszcze bardziej szczegółowe dane: z podziałem na działy (pożyczki, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe itp.), regiony, banki, oferty/sprzedaż.

„Współpraca z Qlik umożliwiła nam przeniesienie naszych usług na kolejny poziom. Korzystamy z użytecznego, a zarazem potężnego narzędzia do wizualizacji danych, które w krótkim czasie pozwala na tworzenie elastycznych dashbordów. Co więcej, dzięki Qlik możemy szybko i z łatwością dostosowywać dashbordy do potrzeb naszych klientów, wywołując niemały efekt zaskoczenia i co ważniejsze, chęć częstszego wykorzystywania danych w podejmowaniu decyzji o wyborze banku.” – mówi Sergey Kashporov, Dyrektor Techniczny Frank Research Group.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz