//
czytasz...

Business Intelligence

Qlik inwestuje w program partnerski OEM by pomagać kolejnym klientom

Qlik, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, poinformował o szybkim rozwoju międzynarodowego programu partnerskiego OEM (original equipment manufacturer), jak również zapowiedział nowe inwestycje wspierające partnerów. Najnowsze uzupełnienia ekosystemu OEM obejmują m.in. wprowadzenie rozwiązań „opartych na technologii QlikView”, które mają zastosowanie zarówno w niszowych jak i  w kluczowych dla Qlik branżach. Są to między innymi: przemysł, branża handlowa, dobra szybkozbywalne, bankowość, ubezpieczenia i służba zdrowia. Kilka dni temu tysiące partnerów Qlik brało udział w spotkaniu Qonnections 2014, corocznym światowym  spotkaniu partnerów firmy.

„Partnerstwa OEM są kluczowe dla Qlika, gdyż pozwalają na rozszerzenie oferty Business Discovery i możliwość dotarcia do klientów z poszczególnych, czasami niszowych, branż.” Powiedział Christof Majer, wiceprezes ds. sprzedaży z partnerami w Qlik. ”Połączenie QlikView i przeznaczonych dla konkretnych obszarów produktów partnerów OEM oraz ich doświadczenia, pomaga naszym klientom sprostać wyzwaniom, przed którymi stają ich użytkownicy biznesowi i z którymi borykają się ich działy IT. Mając na uwadze dalsze inwestycje w partnerstwa OEM, wspieranie istniejących i poszukiwanie nowych relacji, dokładamy wszelkich starań, by zmieniać sposób, w jaki biznes wykorzystuje dane jako swój strategiczny zasób”.

Przedsiębiorstwa mogą integrować QlikView z istniejącym oprogramowaniem, by otrzymać bardziej przyjazne kokpity, atrakcyjne wizualnie raporty i dogłębniejszą analizę, ewentualnie mogą korzystać z QlikView jako uzupełniającego modułu BI. Wykorzystywane przez Qlik podejście Natural Analytics sięga do wrodzonej, ludzkiej skłonności do przetwarzania złożonych informacji i wspiera sposób, w jaki użytkownicy naturalnie poszukują informacji, filtrują je, zadają pytania i znajdują powiązania między danymi. Dzięki temu mogą szybciej i sprawniej wydobyć potrzebną wiedzę i podejmować trafne decyzje biznesowe.

Wśród wiodących, międzynarodowych firm, będących partnerami OEM Qlik, są m.in.:

 • Exact jest globalnym dostawcą oprogramowania skupiającego się na branży usług finansowych. Exact dostarcza rozwiązania ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki współpracy z Qlik, Exact zintegrował swoje rozwiązanie ERP z QlikView, by oferować możliwości analityczne pomagające poprawić przejrzystość danych i optymalizować swoje procesy biznesowe.
 • International Business Systems (IBS) jest dostawcą zintegrowanego systemu ERP i rozwiązania przeznaczonego dla zarządzania łańcuchem dostaw. IBS dodał zaawansowane możliwości BI do swojej oferty Business Suite. Rozwiązanie to pomaga klientom z kluczowych branż takich jak: farmaceutyczna, FMCG, handel używanymi samochodami, logistyka i dystrybucja hurtowa. Połączone rozwiązanie dostarcza analitycznych i wizualizacyjnych możliwości, by zwiększać zyski, poprawiać produktywność oraz dostarczać osobom na stanowiskach kierowniczych możliwości wyciągania wniosków z analiz, by proaktywnie przewidywać potencjalne zagrożenia lub zmiany rynkowe mogące mieć wpływ na ich biznes.
 • Surgical Information Systems (SIS) jest liderem w dziedzinie zarządzania danymi okołooperacyjnymi związanymi z pobytem w szpitalu. SIS rozszerzył dostępność SIS Analytics, dając możliwość wykorzystania tego rozwiązania w połączeniu ze wszystkimi wiodącymi bazami danych medycznych i innymi systemami zawierającymi dane okołooperacyjne. Integracja platformy QlikView Business Discovery z SIS Analytics pozwala na sprawną analizę danych koniecznych do uzyskiwania wyższej wydajności szpitala lub innej placówki świadczącej usługi chirurgiczne.
 • Firma Sathguru Management Consultants zintegrowała QlikView z wszystkimi elementami swojego pakietu produktów, w tym z rozwiązaniem ERP przeznaczonym dla branży handlowej, producentów cukru, maszyn, jak również usług mikro-finansowych i przemysłu tekstylnego. Integracja z QlikView pozwala klientom z sektora SMB na uzyskanie trafnych wniosków z analiz w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mogą dostrzegać potencjalne problemy czy zaburzenia produktywności szybciej i usprawniać swoją działalność.
 • Ginni Systems z Indii dostarcza rozwiązania dla branży handlowej, pomocne w pełnym cyklu zarządzania sprzedażą wielokanałową – od zamówień, poprzez obsługę stanów magazynowych, po miejsca styku produktu z kupującym. Dzięki porozumieniu z Qlik, Ginni osadził QlikView w swoich rozwiązaniach i umożliwił użytkownikom wykorzystanie mocy analiz, by otrzymywać jeszcze lepsze wnioski z analiz dotyczących produkcji, sprzedaży, dystrybucji, obsługi klientów i księgowości.
 • ProLeiT będzie wykorzystywał technologię QlikView w platformach Plant iT i brewmaxx. Niektóre z komponentów QlikView będą zintegrowane z systemem Plant Integrate iT, wykorzystywanym w obejmującym całą produkcję systemie klasy MES (Manufacturing Execution System – System Realizacji Produkcji). Plant iT jest powszechnie wykorzystywany w przetwórstwie mleka, przemyśle FMCG, jak również w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym – natomiast brewmaxx stosowany jest w browarach. Integracja z QlikView dostarcza użytkownikom najwyższej jakości wizualizację danych pochodzących z bazy danych Plant iT i wspiera możliwość wyświetlania informacji w aplikacjach webowych i na urządzeniach mobilnych.

 QlikView pozwala użytkownikom biznesowym na łatwą konsolidację, eksplorację i dystrybucję danych w modelu samoobsługowym. Niektórzy partnerzy OEM wbudowują technologię QlikView we własne produkty lub usługi, podczas gdy inni oferują aplikacje „oparte na technologii QlikView” jako dodatki do istniejących rozwiązań. Wśród modeli dostarczania rozwiązań znajdziemy możliwość instalacji na serwerze klienta, dostęp jako usługa (SaaS), jak również możliwość wdrażania zdalnego – ale wszyscy partnerzy OEM mogą uzyskać natychmiastową wartość i zwrot z inwestycji liczony w tygodniach, a nie miesiącach czy latach.

 Będąc partnerem OEM, organizacje otrzymują wsparcie sprzedaży, marketingu, mają możliwość otrzymania wsparcia technicznego i certyfikacji, by rozwijać kolejne rozwiązania oparte na platformie QlikView. Szczegółowe informacje dotyczące programu partnerskiego OEM można znaleźć na http://www.qlik.com/us/partners/partner-programs/oem-partners. Aby sprawdzić, jak szybko twoje przedsiębiorstwo może osiągnąć zwrot z inwestycji dzięki partnerstwie z Qlik, odwiedź http://www.qlik.com/us/partners/partner-programs/become-a-partner.

 Doroczne  spotkanie partnerów Qonnection 2014 miało miejsce w dniach 6-9 kwietnia w hotelu Hyatt Regency w Orlando (USA).

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz