//
czytasz...

Business Intelligence

Qlik liderem dostawców w raporcie KLAS

Qlik, lider rynku data discovery, ogłosił, że został czołowym dostawcą w raporcie agencji badawczej KLAS „Analityka w służbie zdrowia: zmierzając w stronę kompleksowości opieki”. Wyróżnienie przyznano za najlepsze zrozumienie analityki w służbie zdrowia oraz bycie jednym z najważniejszych dostawców dla placówek służby zdrowia w zakresie planów dotyczących analiz BI. Qlik osiągnął również wysoki wynik w pozostałych kategoriach, między innymi łączenia danych z różnych źródeł i łączenia danych pochodzących z różnych etapów leczenia. [1]

Doroczny raport KLAS ukazuje problemy, z którymi zmagają się placówki służby zdrowia podczas wdrażania rozwiązań analitycznych oraz wskazuje dostawców postrzeganych jako najlepiej funkcjonujących w tych obszarach. Producenci są klasyfikowani w trzech kategoriach:

  • Dostawcy rozwiązań do wielu branż
  • Dostawcy tzw. Large HIT (Health IT), dostarczający np. systemy elektronicznej dokumentacji medycznej
  • Niszowi dostawcy rozwiązań w służbie zdrowia

Qlik jest pozycjonowany jako międzybranżowy dostawca razem z takimi firmami jak Oracle, IBM, SAP, Microsoft i Tableau.

Według raportu „na coraz bardziej skomplikowanym rynku rozwiązań analitycznych, tradycyjne zalety Qlik takie jak analizy prowadzone przez użytkowników końcowych oraz stosunek szybkości dostarczania wniosków do ich jakości, są wciąż dobrze postrzegane. Obecnie Qlik jest często łączony z dwoma (oddzielnymi) partnerstwami – z Health Catalyst oraz Epic.”

Zarówno Health Catalyst jak i Epic zostali również ujęci w raporcie jako najlepsi dostawcy rozumiejący potrzeby klientów pochodzących z placówek służby zdrowia. Epic otrzymał wyróżnienie jako firma najważniejsza dla organizacji.

Raport KLAS odnosi się również do rozwiązań Qlik i ich przodowania na rynku dzięki łatwości użycia oraz wszechstronnym możliwościom. Zdaniem jednego z przedstawicieli cytowanych w raporcie, wykorzystanie Qlika w jego organizacji „zwiększa się lawinowo”, podczas gdy inny przedstawiciel zauważył, że „QlikView to potężne narzędzie, które jest stosunkowo wysokiej klasy” oraz oferuje „szerokie możliwości.” [2] Qlik był również chwalony za kompetencje w zakresie służby zdrowia, świetny zespół wsparcia klienta oraz aktywną grupę doradczą przeznaczoną dla sektora służby zdrowia. Dla porównania, inni dostawcy np. Tableau zostali określeni jako „nie jako całościowa strategia BI, lecz jako jej uzupełnienie.” [3]

Qlik pomaga tysiącom placówek służby zdrowia na całym świecie obejmujących szpitale, zakłady opieki i punkty ambulatoryjne, włączając w to trzy z pięciu najlepszych amerykańskich szpitali. Rozwiązania Qlik sprawiają, że proces analizy danych staje się intuicyjny, pozwala użytkownikom połączyć dane z różnych źródeł takich jak systemy ERM, szpitalne bazy danych oraz portale informacyjne pacjentów w jeden skonsolidowany widok. Mogą wówczas w prosty sposób eksplorować i analizować dane celem dokonywania nowych odkryć.

[1] KLAS Report, “Healthcare Analytics: Moving Toward the Continuum of Care,” pg. 46, figure 19

[2] KLAS Report, “Healthcare Analytics: Moving Toward the Continuum of Care,” pg. 45

[3] KLAS Report, “Healthcare Analytics: Moving Toward the Continuum of Care,” pg. 49

Źródło: Qlik

 

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz