//
czytasz...

Business Intelligence

Siemens Building Technologies dzięki QlikView w przejrzysty sposób zarządza cenami

Qlik, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, ogłosił, że Siemens Building Technolgies (oddział Siemens AG) – lider w dziedzinie bezpiecznego, energooszczędnego i przyjaznego środowisku budownictwa korzysta z platformy QlikView w celu szybszego i prostszego analizowania danych dotyczących cen. QlikView analizuje obecnie blisko 2,2 miliona rekordów, umożliwiając Siemensowi na przejrzyste ustalanie struktury cenowej, zarządzanie rabatami i promocjami w poszczególnych krajach.

 Dla Siemensa szczególnie ważne były takie funkcjonalności jak: wyszukiwanie asocjacyjne, technologia in-memory oraz możliwości współpracy, które pozwalają użytkownikom zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi samodzielnie lub w zespołach czy grupach, niezależnie od fizycznego miejsca pracy. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie języka SQL dającego dostęp do hurtowni danych Siemens SAP Business Warehouse.

 W oparciu o pozytywne rezultaty, które już zostały osiągnięte, Siemens planuje rozszerzyć wykorzystanie QlikView na co najmniej 10 krajów i analizować ponad pięć milionów rekordów.

 „Podczas wdrożenia QlikView, naszym celem były bardziej przejrzyste transakcje sprzedażowe. Zależało nam na szybszym oraz łatwiejszym analizowaniu i planowaniu odpowiednich strategii cenowych i podejmowaniu właściwych decyzji.” – powiedział Pedro Martinez Melgoza Global Pricing Manager w Siemens Building Technologies.

 „Po sprawdzeniu kilku dostawców Business Intelligence, wybór Qlika stał się dla nas oczywisty, ze względu na pozycję lidera na rynku samoobsługowego BI.  Czekamy z niecierpliwością na rozszerzenie wykorzystania QlikView.” – powiedział Jürg Willi, Head CPS PIM and implementation program manager of the CPS Pricing Analytics Initiative w Siemens Building Technologies.

Źródło: Qlik

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz