//
czytasz...

DMS

mBank S.A. ma nowy system do automatycznego rozpoznawania dokumentów

Producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie procesami biznesowymi, firma DomData AG zakończyła wdrożenie systemu do rozpoznawania treści z papierowych dokumentów.

Przedmiotem umowy było wdrożenie systemu wykorzystującego silnik przetwarzania OCR (ang. Optical Character Recognition), który umożliwi pracownikom mBanku szybkie przetwarzanie papierowych dokumentów na formę elektroniczną, pozwalającą na pełno tekstowe przeszukiwanie zawartej w dokumentach treści.

Dostarczone przez DomDatę rozwiązanie oparto o autorski produkt tej firmy Ferryt DMS. Po zakończeniu analizy funkcjonalnej i technicznej, zakres prac zrealizowanych przez zespół DomDaty obejmował takie zadania jak: adaptacja standardowych funkcji systemu do potrzeb banku, konfiguracja szablonów silnika OCR do rozpoznawania treści z dokumentów. Prace obejmowały również integrację ze środowiskiem IT, z wykorzystaniem udostępnionych przez bank mechanizmów integracyjnych. Dodatkowo, DomData odpowiadała za optymalizację procesów obiegu wybranych typów dokumentów, testy nowego rozwiązania oraz usługi serwisowe.

Ferryt DMS – efekty wdrożenia, korzyści banku:

Wdrożone w mBanku rozwiązanie w znacznym stopniu automatyzuje pracę użytkowników odpowiedzialnych za zarządzanie dokumentacją. System Ferryt DMS przejmuje znaczną część manualnej pracy przez co przetwarzanie dokumentów jest zdecydowanie szybsze. Rozpoznawanie treści z dokumentów stoi na wymaganym przez bank poziomie, a wszystkie skanowane dokumenty są odpowiednio oznaczane, a to ułatwia utrzymanie ich w określonym porządku. Łatwiejsze jest też zarządzanie kopiami bezpieczeństwa, a archiwizacja odbywa się zgodnie z wszelkimi wymogami wewnętrznymi banku i obowiązującymi przepisami prawa.

Źródło: DomData AG

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Comarch ERP XT – program dla firm
ComDevelop - systemu informatyczne
Portal opieki