//
czytasz...

e-commerce

Comarch: ustawa konsumencka napędzi handel w Internecie

comarch logo

Jak przyznają eksperci Comarch, nowa ustawa konsumencka oznacza jedno wzrost ilości zamówień w Internecie. Wchodzące na przełomie roku przepisy wpłyną pozytywnie na rynek e-commerce.

Właściciele sklepów są coraz bardziej świadomi, iż muszą dbać o klientów i stwarzać im komfortowe warunki handlowe. Nowe przepisy zwiększają poczucie bezpieczeństwa zakupów online dla internautów, którzy otrzymają nowe przywileje. Rezultat może być tylko jeden – wzrost ilość zamówień w Internecie – przyznaje wiceprezes Comarch, dyrektor sektora ERP Zbigniew Rymarczyk.

Już 25 grudnia 2014 r. wchodzą w życie najważniejsze od lat zmiany w prawie konsumenckim. Nowa ustawa o prawach konsumenta, to nie tylko wydłużenie terminu na odstąpienie od umowy do 14 dni, ale przede wszystkim szereg zmian wymaganych na stronach internetowych platform handlowych i e-sklepów, nowe obowiązki informacyjne, zmiany w procedurze reklamacyjnej oraz zmiany w sposobie zawierania umów przez telefon.

Dzięki ustawie Klient dokonujący zakupów online będzie jeszcze bardziej chroniony i tym samym czuł się bezpieczniej kupując w sieci (także robiąc zakupy w innym państwie członkowskim). Ustawa koryguje również wszelkie luki prawne, które są często wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców.

– Lista podstawowych obowiązków informacyjnych została wydłużona z obecnych 9 do 21. Wśród ciekawszych nowych wymogów można wskazać przykładowo konieczność poinformowania konsumenta o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasadach dostępu do tych procedur – mówi jeden z partnerów projektu Maciej Chwaliński, specjalista z serwisu Prokonsumencki.pl

 

Rozwiązania e-commerce Comarch zgodne z nową ustawą konsumencką

Aspekt wejścia nowej ustawy o prawach konsumenta jest przez nas obserwowany już od dłuższego czasu. W zasadzie jesteśmy już na nią gotowi – podkreśla Tomasz Bernacki, Product Manager Comarch ERP e-Commerce – Nasze oprogramowanie jest zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami, zarówno rozwiązania z zakresu e-Commerce: platforma handlowa B2B2C http://www.wszystko.pl oraz oprogramowanie sklepu internetowego Comarch ERP e-Sklep, jak i pozostałe produkty Comarch. Staramy się na bieżąco uświadamiać naszych Klientów o zmianach jakie na nich czekają 25 grudnia br. Już kilka miesięcy temu przygotowaliśmy dedykowaną stronę, na której przybliżamy meandry zmiany ustawodawcy. Edukujemy rynek również przy współpracy zaproszonych ekspertów zewnętrznych, prawników, partnerów m.in.: podczas webinariów czy przygotowując poradniki. Trzymamy rękę na pulsie – dodaje.

O sposobie prowadzenia handlu internetowego w Polsce i w całej Unii Europejskiej w nowych uwarunkowaniach prawnych będą dyskutować uczestnicy organizowanego przez Comarch webinarium „Zmiany prawne w handlu internetowym”. Odbędzie się ono 20 listopada 2014 r., o godz. 11.00. Rejestracja odbywa się  za pośrednictwem strony >> https://www.comarch.pl/erp/zmiany-w-przepisach-2015/webinarium/agenda/

Dla każdego z uczestników spotkania online przygotowano prezent w postaci e-poradnika.

Więcej informacji  o zmianach przepisów>>

http://www.comarch-cloud.pl/esklep/sklep_internetowy_zmiany_w_przepisach

http://www.wszystko.pl/wszystko-o-sprzedawaniu/wszystkie/zmiany-w-prawie-konsumenckim-od-25-grudnia

Wybrane zmiany w prawie handlu internetowego 25.12. 2014 r.

Czego dotyczy zmiana
wydłużenie terminu odstąpienia od umowy do 14 dni
brak ukrytych opłat, kosztów w sklepach internetowych
zakaz automatycznego zaznaczania pól wyboru
brak dodatkowych dopłat za płatności kartami oraz infolinię
łatwy zwrot towarów oraz odzyskanie pieniędzy z tego tytułu
pełna i wyraźna informacja dotycząca cen towarów/usług
ujednolicenie przepisów dotyczących zakupów w Internecie w całej Unii Europejskiej

 Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz