//
czytasz...

e-Health

Asseco wykonawcą Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej

asseco logo

Asseco Poland zawarło kontrakt z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim o wartości około 60 mln zł brutto. Umowa obejmuje informatyzację ośmiu szpitali wojewódzkich oraz uruchomienie szerokiego zakresu e-usług medycznych dla mieszkańców Podkarpacia.

 Województwo Podkarpackie zmierza do udostępnienia mieszkańcom najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych gwarantujących zdalny dostęp do usług medycznych. Wdrożone w ramach projektu rozwiązania umożliwią też racjonalne gospodarowanie zasobami, jakimi dysponują podkarpackie szpitale wojewódzkie.

 Asseco zrealizuje projekt w partnerstwie z ośmioma szpitalami wojewódzkimi. Zostaną one wyposażone w sprzęt komputerowy, infrastrukturę sieciową, urządzenia do diagnostyki i radiologii. Asseco wdroży w nich również kompleksowe rozwiązanie informatyczne własnego autorstwa – Asseco Medical Management Solutions (AMMS).

 Integralną częścią projektu jest Regionalne Centrum Informacji Medycznej, które zostanie w całości – sprzęt plus oprogramowanie – zbudowane przez Asseco Poland. W oparciu o autorskie rozwiązania tej firmy lekarze i pacjenci będą mieli dostęp do danych i usług medycznych w czasie rzeczywistym. Możliwe będzie sprawdzanie online dostępności specjalistów w danych placówkach oraz zapisanie się na wizytę przez Internet. Dostępne będą dane medyczne pacjentów, możliwe zlecanie badań pomiędzy szpitalami wg stopnia dostępności, a także informacje o dostępności wolnych łóżek bądź lekarzy danej specjalności w szpitalach – tak ważne dla ratownictwa medycznego.

 Wraz z platformą umożliwiającą sprawowanie nadzoru online poprzez natychmiastowy dostęp do raportów finansowych, medycznych czy majątkowych, wszystkie te e-usługi utworzą rozwiązanie unikatowe w skali całego kraju – żadne województwo, jak dotąd, nie wdrożyło tak bogatego zakresu usług w obszarze e-zdrowia.

Źródło: Asseco

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz