//
czytasz...

e-Health

Szpital w Rybniku wybrał rozwiązanie Asseco

asseco logo

Konsorcjum firm Netology i Asseco Poland przeprowadzi kompleksową informatyzację Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Łączna wartość kontraktu wynosi przeszło 4,6 mln zł brutto.

Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku jest największą placówką tego typu w regionie. Posiada ponad 900 łóżek i prowadzi opiekę nad pacjentami w 20 oddziałach, w tym na oddziale dziennym terapii uzależnień od alkoholu. Szpital korzystał jedynie z kilku systemów niezbędnych do rozliczeń z NFZ i administrowania jednostką. Po przyznaniu środków finansowych ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego szpital przeprowadził postępowanie przetargowe, które objęło modernizację infrastruktury teleinformatycznej oraz wdrożenie systemu informatycznego.

Zgodnie z zawartą umową lider konsorcjum, firma Netology, zajmie się dostawą infrastruktury sprzętowej, zaś Asseco wdroży kompleksowe rozwiązanie Asseco Medical Management Solutions. System informatyczny będzie wspierał procesy obejmujące ruch chorych, obsługę apteki szpitalnej i apteczek oddziałowych, a także przychodnię, laboratorium oraz pracownie specjalistyczne. Ważną częścią projektu jest uruchomienie modułu analitycznego klasy Business Inteligence, który umożliwi efektywne zarządzanie jednostką na podstawie wyników analiz wielowymiarowych. Ponadto zostanie uruchomiona Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca lutego 2015 roku.

Kompleksowe rozwiązanie AMMS (Asseco Medical Management Solutions) zostało już wdrożone w ponad 100 jednostkach medycznych. System dzięki pełnej integracji części medycznej (tzw. HIS) z częścią administracyjną, umożliwia lekarzom dostęp do pełnej dokumentacji medycznej pacjenta z każdego miejsca szpitala. Obejmuje wszystkich pacjentów – tak hospitalizowanych, jak i leczonych ambulatoryjnie.

Źródło: Asseco

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz