//
czytasz...

ERP

Automatyczna inwentaryzacja produkcji w Maflow

hicron logo

Konsultanci Hicron zakończyli projekt wdrożenia procesu automatycznej inwentaryzacji produkcji w Maflow, czołowego producenta części samochodowych. To kolejny etap w rozwoju systemu SAP spółki realizowany przy udziale Hicron.

Maflow jest jednym z największych producentów przewodów do klimatyzacji, wspomagania kierownicy oraz aktywnego zawieszenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Odbiorcami produktów są największe światowe koncerny samochodowe m.in.: Grupa Volkswagen, Renault, Jaguar Land Rover, PSA Peugeot, Volvo, BMW oraz producenci samochodów ciężarowych tj. Volvo Truck, Scania, DAF Trucks. Grupa Maflow liczy 9 zakładów zlokalizowanych w 7 krajach na 3 kontynentach, są to m.in. zakłady w Tychach, Chełmku, a także we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Brazylii i Chinach.

Projekt wdrożenia istotnej funkcjonalności systemu SAP obsługującej proces inwentaryzacji produkcji w tyskiej spółce Maflow zakończył się w ubiegłym roku. Implementację zrealizował zespół Hicron.

To kolejny etap współpracy obu firm, który rozpoczął się od wdrożenia zintegrowanego systemu zarządzania SAP wraz z kluczowymi modułami, interfejsami oraz wsparciem BASIS. Następstwem weryfikacji i optymalizacji procesów biznesowych w Maflow pod kątem standardów SAP dla branży automotive jest m. in. obniżenie poziomu zapasów, redukcja zużycia materiałów i mniejsze koszty zaopatrzenia – mówi Adam Warszewski, Solution Architect w Hicron.

Kolejnym krokiem w kierunku upraszczania i automatyzacji działalności spółki była praca nad rozwiązaniem inwentaryzacyjnym. Funkcjonalność, zintegrowana z centralnym systemem SAP umożliwia inwentaryzację produkcji w czasie rzeczywistym w oparciu o postęp prac nad danym zleceniem produkcyjnym. System na podstawie kodu wyrobu gotowego i danych zawartych w systemie SAP ERP wylicza niezbędne do realizacji zlecenia komponenty, a następnie przewiduje w oparciu o zaawansowanie produkcji, które z nich zostaną zużyte i odnotowuje ten fakt jako wynik spisu z natury.

Hicron wykonał wszystkie zakontraktowane prace w błyskawicznym tempie, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Profesjonalne dostarczenie tej istotnej funkcjonalności było dla nas niezwykle ważne– mówi Bartłomiej Irczyk, IT Group Director w Maflow.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz