//
czytasz...

ERP

Grupa Impel optymalizuje zakupy z Marketplanet

marketplanet logo

Impel zdecydował się na współpracę ze spółką Marketplanet – liderem w obszarze zakupów korporacyjnych w Polsce.

Impel, kluczowy dostawca usług outsourcingowych w Polsce, kontynuuje projekt, który ma na celu optymalizację zakupów w grupie kapitałowej. Działania będą zmierzać w kierunku maksymalizacji efektywności w zakupach. Tym samym umożliwią osiągnięcie wymiernych oszczędności.

Projekt obejmuje opracowanie i wdrożenie jednolitego modelu zakupów, a w dalszych etapach wypracowanie rekomendacji i wdrożenie narzędzia IT wspierającego  zakupy w Impel.

„Zarządzanie zakupami ułatwi, w tak dużej grupie kapitałowej, jaką jest Impel, wykorzystanie narzędzi IT. Platforma zakupowa automatyzuje, usprawnia zarządzanie, a przez to przynosi znaczne oszczędności zarówno w wymiarze finansowym, operacyjny jak i zarządczym. Wykorzystanie takich rozwiązań jak Marketplanet OnePlace  pozwoli udoskonalić współpracę z dostawcami i przeniesienie ją jeszcze bardziej w obszar internetu” dodaje Piotr Matysik, prezes Marketplanet.

Grupa Impel to kilkadziesiąt spółek, które dostarczają specjalistyczne usługi dla firm m.in.– zarządzanie nieruchomościami, bezpieczeństwo, business proces outsourcing, informatyka . Konsolidacja i automatyzacja procesu zakupowego da wymierne oszczędności. „Jako nowoczesna organizacja, która w swojej branży kształtuje trendy, podążamy za najlepszymi światowymi praktykami biznesowymi i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Z jednej strony wykorzystujemy rozwiązania już dostępne na rynku, z drugiej kształtujemy własne, unikatowe oparte na doświadczeniu. Od wielu lat centralizowaliśmy zakupy widząc synergię w łączeniu wolumenów. Aktualnie przeprowadzamy analizę przedwdrożeniową dotyczącą wykorzystania platformy informatycznej przy wsparciu Marketplanet, aby jeszcze lepiej zarządzać wiedzą do usprawnienia realizowanych przez grupę zakupów”, mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Zarządu Impel.

Źródło: Marketplanet

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz