//
czytasz...

ERP

Instytut Adama Mickiewicza z systemem Xpertis

Macrologic zaimplementował w Instytucie Adama Mickiewicza rozwiązania wspierające zarządzanie projektami, generowanie raportów finansowych i merytorycznych oraz umożliwiające elektroniczny obieg informacji.

Duża liczba działań prowadzonych w różnych obszarach kultury i najczęściej  poza granicami kraju wymaga, specyficznego dla naszej działalności, zarządzania projektami. W związku z tym potrzebne nam były narzędzia, które usprawniłyby zarządzanie całą organizacją, działającą w dużym rozproszeniu — mówi Dariusz Sobkowicz, z-ca dyrektora IAM.

W pierwszym etapie wdrażania rozwiązań informatycznych zaimplementowane zostały narzędzia wspierające w obrocie pocztą oraz w zarządzaniu kalendarzami i podstawowymi bazami informacyjnymi. Po okresie wstępnym, w czasie przygotowań Instytutu do oprawy kulturowej prezydencji Polski w UE,  wdrożone zostały rozwiązania wspierające zarządzanie projektami, które następnie rozbudowano o funkcjonalności związane z obiegiem informacji, organizacją zamówień publicznych, delegacjami pracowniczymi i organizacją magazynów materiałów promocyjnych.

Z naszego punktu widzenia zarządzanie projektami to tak naprawdę zarządzanie decyzjami. Prowadzimy projekty w ogromnym rozproszeniu terytorialnym, a Xpertis pomaga nam zdalnie, ale też świadomie, zarządzać organizacją. Dzięki temu bez względu na to, gdzie się znajdujemy możemy, jako Zarząd, podejmować decyzje dotyczące projektów w sposób racjonalny, z pełną wiedzą na temat danego projektu — mówi Dariusz Sobkowicz.

Xpertis przyczynił się do usprawnienia obsługi realizowanych przez Instytut projektów i stanowi narzędzie wspierające zarządzanie całą instytucją. Wdrożenie systemu okazało się kluczowe dla powodzenia tak ogromnego przedsięwzięcia, jakim była realizacja Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji.

System umożliwia pełen nadzór nad projektem, od pomysłu po ewaluację. Wspomaga także w obsłudze procesów zamówień publicznych. Stanowi również wsparcie w przygotowywaniu finansowych i merytorycznych raportów do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której zadaniem jest promocja polskiej kultury na świecie. Największym z dotychczas organizowanych przez IAM programem promocji kultury polskiej za granicą  jest program „I, Culture” zrealizowany w roku 2011 w związku z polskim przewodnictwem w Radzie UE. Projekt obejmował 400 wydarzeń, które obejrzało 19 mln widzów w 10 stolicach świata.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz