//
czytasz...

ERP

LOTAMS zmienia system ERP na TETA Constellation

Nowe rozwiązanie zostanie oparte na zintegrowanym systemie ERP TETA Constellation i obejmie Finanse, Majątek Trwały, Zakupy, Sprzedaż, Gospodarkę Magazynową oraz systemie TETA Business Intelligence. Wcześniej LOTAMS pracował na systemie SAP.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest największym polskim dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów. Do jej klientów zaliczają się liczne krajowe i zagraniczne linie lotnicze. W 2012 spółka zyskała nowego właściciela, co ułatwiło jej wszechstronny rozwój, także w zakresie nowych technologii i systemów IT. Jedną ze strategicznych decyzji było wdrożenie nowych, dostosowanych do potrzeb firmy, ekonomicznych, rozwiązań klasy ERP. Dotychczas spółka korzystała z systemu SAP dostarczonego i utrzymywanego przez firmę zewnętrzną. W wyniku realizacji nowej strategii podjęto decyzję o wyborze i wdrożeniu własnego systemu w zakresie obsługi funkcji finansowych, kontrolingowych i logistycznych. Rezultatem tych działań było przejście na system ERP TETA Constellation. Docelowo system UNIT4 TETA zostanie zintegrowany ze specjalizowanym systemem ERP do obsługi technicznej samolotów.

Projekt wdrożeniowy systemu ERP poprzedzony został analizą przedwdrożeniową, weryfikacją i testami prototypu systemu. Dzięki dużemu zaangażowaniu, prace te przeprowadzono w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Przygotowane zostały interfejsy do zewnętrznego systemu logistycznego oraz do importowania list płac.

Zakończenie pierwszego, kluczowego etapu wdrożenia w zakresie finansów (włącznie z zarządzaniem środkami trwałymi), zakupów, sprzedaży, gospodarki magazynowej oraz Business Intelligence, przewidywane jest na koniec października 2013 r. W kolejnym etapie przygotowywana będzie modyfikacja w systemie TETA Business Intelligence, umożliwiająca planowanie i rozbijanie kosztów wg różnych kluczy rozliczeniowych. Docelowo w systemie TETA Constellation będzie pracować pięćdziesięciu użytkowników, w systemie TETA Business Intelligence pięciu (plus dostęp webowy do systemu dla nielimitowanej liczby użytkowników).

Źródło: UNIT4 TETA

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz