//
czytasz...

ERP

Macrologic edukuje polskie firmy w zakresie zarządzania procesowego

macrologic logo new

Polski dostawca systemów klasy ERP, Macrologic SA, uruchomił internetowy portal wiedzy o zarządzaniu procesami biznesowymi: OrganizacjaHoryzontalna.pl. Serwis ma przekonać polskich przedsiębiorców, którzy działają tradycyjnie, czyli silosowo, do zastosowania efektywniejszego modelu zarządzania — procesowego, opartego o nowoczesne rozwiązania IT. Ci przedsiębiorcy, którzy już zarządzają procesami, będą tam mogli znaleźć ciekawe informacje dotyczące narzędzi wspierających taki model zarządczy.

„Zmiana sposobu zarządzania z silosowego na procesowy jest kluczowa dla rozwoju polskich przedsiębiorstw. Firmy zarządzane w oparciu o procesy działają sprawniej i bardziej efektywnie. Lepiej też radzą sobie na rynku w walce z konkurencją niż te bez opisanych procesów. Dlatego chcemy edukować właścicieli przedsiębiorstw działających na polskim rynku na temat organizacji horyzontalnej, wskazując na korzyści wynikające z wdrożenia tego sposobu działania” — mówi Jarosław Witwicki, członek zarządu i dyrektor ds. sprzedaży w Macrologic SA.

Przedstawiciele spółki przekonują, że edukacja w tym zakresie jest istotna, bo jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Macrologic przez ARC Rynek i Opinie ponad połowa polskich przedsiębiorstw nie jest dojrzała procesowo. Oznacza to, że nie mają one rozpisanych poszczególnych procesów w firmie, tym samym nie potrafią ich kontrolować ani mierzyć ich efektywności.

Wyniki tego badania były jedną z inspiracji dla Macrologic do uruchomienia portalu poświęconego zarządzaniu procesowemu w biznesie. Ale nie tylko, bo serwis OrganizacjaHoryzontalna.pl będzie pełnił także rolę źródła wiedzy o nowym rozwiązaniu IT autorstwa Macrologic, opartym na zarządzaniu procesowym. Spółka zapowiada, że nowy polski system ERP trafi do sprzedaży jesienią br.

Eksperci portalu Organizacjahoryzontalna.pl doradzają właścicielom firm, jak skutecznie opisywać procesy i je monitorować. W serwisie znajdują się artykuły eksperckie, wywiady, porady i materiały wideo. Każdy przedsiębiorca ma też możliwość sprawdzenia, czy prowadzona przez niego firma jest zarządzana procesowo. „Chcemy, aby portal OrganizacjaHoryzontalna.pl stał się dla właścicieli przedsiębiorstw podstawowym źródłem wiedzy na temat definiowania, opisywania i analizowania procesów w celu ich optymalizacji. Liczymy, że będzie on codzienną lekturą dla tych osób, którym
w szczególny sposób zależy na sprawniejszym modelu zarządzania organizacją”
— podsumowuje Jarosław Witwicki z Macrologic SA.

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz