//
czytasz...

ERP

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2013.5.1 – nowe fukcjonalności

comarch logo

Firma Comarch poinformowała o wypuszczeniu na rynek nowej wersji systemu Comarch ERP Optima 2013.5.1.
Jak informuje producent w nowej wersji wprowadzono 314  nowości i ulepszeń.. Dzięki nim praca z programem staje się jeszcze szybsza i łatwiejsza. Dostosowano także program do bieżących zmian w przepisach.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:

– W związku ze zmianami w Kodeksie pracy dodano dwie nowe przyczyny dla nieobecności urlop macierzyński: urlop macierzyński 100% i urlop macierzyński 80%. Wprowadzono także nowy typ nieobecności – urlop rodzicielski płatny 60% i 80%.

– W pełnej księgowości oraz w księdze podatkowej w związku z ustawą o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych dodano możliwość korygowania kosztów uzyskania przychodów.

– Dostosowując się do przepisów wprowadzono również możliwość pomniejszenia wartości spisu z natury o kwotę, o którą podatnik zmniejszył koszty uzyskania przychodów, bądź zwiększył przychody.

Nowości Comarch ERP Optima 2013.5.1, które zasługują na szczególną uwagę:

– Stworzono nowy moduł CRM Plus zawierający mechanizm windykacji należności. Windykacja umożliwia automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail informując kontrahentów o nieuregulowanych płatnościach, tworzenie kontaktów/ zadań CRM związanych z takimi kontrahentami, generowanie i wysyłanie poprzez e-mail ponagleń zapłaty czy blokowanie sprzedaży. Etapy procesu windykacyjnego można definiować elastycznie względem poszczególnych kontrahentów.

– Dodano funkcjonalność ewidencji i rozliczania delegacji, dzięki której zautomatyzowany zostaje proces wprowadzania dokumentów i zaliczek związanych z delegacją oraz ich rozliczania.

– Umożliwiono współpracę modułu Płace i Kadry z aplikacją Comarch ERP e-Pracownik. Umożliwi to zdalne planowanie i rejestrację czasu pracy oraz zgłaszanie i zatwierdzanie urlopów. Premiera nowej aplikacji Comarch ERP e-Pracownik już za kilka dni.

– Stworzono funkcję zestawów promocyjnych, dzięki którym w ramach sprzedaży określonego towaru głównego objętego promocją, można zaoferować klientowi pakiet dodatkowych towarów i usług w obniżonej cenie.

– Umożliwiono definiowanie wielu pomocniczych jednostek miary i wielu kodów EAN do jednego towaru oraz przypisywanie kodów EAN do jednostek pomocniczych.

– Dodano archiwizację maili przez przeniesienie starych maili z bazy konfiguracyjnej na serwery iBard24.

– W module Płace i Kadry Plus umożliwiono ewidencję i rozliczanie pracowników tymczasowych przez Agencje Pracy Tymczasowej.

– Zmieniono sposób działania trybu demo w Analizach BI na bazach klienta i teraz każdy klient nieposiadający Analiz BI może je bezpłatnie przetestować na własnych danych przez 60 dni.

WAŻNE!
Producent poinformował również, że wszystkie wersje Comarch ERP Optima wydawane od czerwca 2014 roku nie będą współpracować z systemem Microsoft Windows XP i serwerem baz danych Microsoft SQL Server 2005.

Źródło: www.comarch.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz