//
czytasz...

ERP

Oprogramowanie biznesowe w branży elektronicznej i zaawansowanych technologii

Branża elektroniczna i zaawansowanych technologii nigdy nie potrzebowała rozwijać się szybciej niż obecnie. Cykl życia produktów gotowych wynosi zazwyczaj sześć miesięcy, ale może być nawet krótszy, a konkurencja nieustannie się nasila. Dlatego konieczna jest optymalizacja procesów planowania, produkcji, zakupów oraz obsługi posprzedażowej. Umożliwia ona firmie bycie sprawniejszą i szybszą od konkurencji. To jednak nie wystarcza. W maksymalizacji zysków ważne jest przede wszystkim uzyskanie pozycji lidera w branży.

Produkcja odchudzona

Rosnąca globalna konkurencja w branży elektronicznej i zaawansowanych technologii oraz zapotrzebowanie na łańcuch dostaw dostępny online sprawiają, że klienci mają większy wpływ na biznes niż kiedykolwiek wcześniej. Oczekują oni coraz większej elastyczności produktów, szybszych dostaw oraz stale rosnącej jakości wyrobów – a wszystko przy coraz niższej cenie. Firmy poszerzają zakres oraz ukierunkowanie na produkcję odchudzoną, aby zawrzeć w nim wszystkie procesy, które wpływają na wyniki finansowe. Pełne korzyści z wykorzystania produkcji odchudzonej zostaną osiągnięte jednak tylko w przypadku, gdy koncepcja lean obejmie całe przedsiębiorstwo. Epicor Software z myślą o takich potrzebach przedsiębiorstw oferuje rozwiązanie Epicor ERP dla branży elektronicznej i zaawansowanych technologii, wzbogacone o dedykowane funkcjonalności.

Dotrzymanie kroku dzięki planowaniu zapotrzebowania, prognozowaniu i harmonogramowaniu

Szybkie tempo zmian w branży elektronicznej i zaawansowanych technologii podnosi ryzyko starzenia produktów i utraty ich przydatności. W celu skutecznej minimalizacji tego kosztownego zjawiska należy dążyć do efektywnego planowania zapotrzebowania, prognozowania oraz harmonogramowania. Nowoczesne rozwiązania, takie jak system Epicor ERP dla branży elektronicznej oraz zaawansowanych technologii, skutecznie wspierają efektywne oraz dokładne planowanie zapotrzebowania, prognozowanie i harmonogramowanie w celu osiągnięcie stanów magazynowych optymalnie zaspokajających oczekiwania klienta, a tym samym, minimalizujących ryzyko starzenia. Moduły prognozowania i tworzenia głównego harmonogramu produkcji (MPS) w systemie Epicor zostały stworzone z myślą o producentach i dystrybutorach z branży elektronicznej i zaawansowanych technologii – są pomocne w ich codziennych aktywnościach kontrolnych, planistycznych i decyzyjnych. Planowanie oraz prognozowanie może wspierać różnorodne strategie biznesowe oraz wykorzystywać dane z różnych źródeł historycznych (np. sprzedaż, faktury, dane magazynowe). Stosowanie wielu metod prognozowania – od prostych do najbardziej zaawansowanych – zapewnia zaspokojenie nawet najbardziej zróżnicowanych potrzeb. Aby precyzyjnie określić czas realizacji każdego zlecenia, moduł harmonogramowania wykorzystuje wiele czynników, które wpływają m.in. na wielkość produkcji, czas przezbrojeń, czas produkcji, zdolności produkcyjne czy priorytety.

Klient to centrum prowadzenia biznesu

Producenci działający w branży elektronicznej i zaawansowanych technologii podlegają ciągłej ocenie w zakresie wydajności dostaw, kosztów czy też jakości. Nowoczesne rozwiązania, takie jak te oferowane przez firmę Epicor, posiadają zestaw funkcjonalności stawiający wymagania klienta na pierwszym miejscu. Tym samym wspierają wysiłki firm w utrzymaniu statusu wiodących dostawców branży elektronicznej i zaawansowanych technologii. Zintegrowane zarządzanie relacjami z klientami (CRM) zawiera kompletne schematy obiegu prac dla każdego zapytania ofertowego, uwzględniając opcję akceptacji klienta i zakończenia procesu na każdym, kluczowym etapie począwszy od wstępnego projektu do finalnej wyceny. Wykorzystując moduł zarządzania popytem oraz obsługę elektronicznej wymiany danych (EDI) wymagania klientów mogą zostać realizowane w czasie rzeczywistym.

Ze względu na szybkie starzenie się produktów, wyższe wymagania w zakresie obsługi posprzedażowej, złożone łańcuchy dostaw oraz długie czasy realizacji zakupów wpływające na planowanie produkcji, ważne jest, żeby przedsiębiorstwa postrzegały inwestycję w adaptację najnowszych technologii informatycznych do automatyzacji procesów biznesowych jako konieczną.

Źródło: Epicor Software Poland

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz