//
czytasz...

ERP

Quercus uruchamia drugą transzę staży w Akademii Talentów

Poznanie praktycznych aspektów wdrażania systemów SAP i poczucie, że uczestniczy się w realizacji czegoś ważnego – takie zalety stażu w Quercus Sp. z o.o. wymieniają uczestnicy organizowanej przez tę firmę Akademii Talentów. Właśnie rozpoczyna się druga transza programu stażowego Quercus.

Od 1 października firma zbiera zgłoszenia do drugiej transzy trzymiesięcznych, płatnych staży. Aby dostać się do programu, trzeba przejść dwustopniową procedurę rekrutacyjną. Pierwszy etap to weryfikacja nadesłanego CV. Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu, będą zaproszone na spotkanie w siedzibie Quercus Sp. z o.o., gdzie będą musiały zaprezentować swoją kandydaturę przed komisją rekrutacyjną oraz przedstawić wybrane zagadnienie dotyczące problematyki SAP. Komisja może też zadać pytanie dotyczące SAP.

W ramach drugiej transzy Akademii Talentów, Quercus przygotował 3 miejsca stażowe w trzech obszarach tematycznych: jedno w dziale HR, jedno w dziale BW i jedno dla programisty JAVA lub ABAP.

Opinie uczestników stażu Quercus

 

Sandra Lewandowska, stażystka w dziale Java

„Podczas stażu poznałam, jak działają systemy SAP oraz w jaki sposób są rozwijane projekty w firmie. Dotychczas miałam do czynienia tylko z aplikacjami pisanymi w ramach zajęć na uczelni, więc cieszę się, że dowiedziałam się, jak tworzyć większy projekt. Już na początku stażu dostałam odpowiedzialne zadania. Świadomość, że rozwiązanie, nad którym pracuję, zostanie wdrożone w systemie tworzonym dla klienta, motywowała mnie do pracy i dała poczucie, że robię coś ważnego. Poznałam lepiej sam system SAP i sposób pracy nad wdrożeniem. Korzystałam także z nowych narzędzi, o których wcześniej nie słyszałam, np. framework Liferay.”

 

Patrycja Rakowska, stażystka w dziale BW

„Staż w Quercus polega głównie na samorozwoju. Czuję, że poszerzyłam swoje horyzonty, zwłaszcza z zakresu hurtowni danych. Ponadto zdobyłam nowe doświadczenie, które na pewno wykorzystam w przyszłości. Mój kierunek studiów nie pokrywa się w pełni z tematyką pracy w Quercus, dlatego też musiałam sporo nadrobić, ale lubię wyzwania i staram się wytrwale dążyć do celu. Z systemem SAP miałam styczność wcześniej podczas trzymiesięcznego stażu w innej firmie, ale wówczas korzystałam z niego z pozycji użytkownika. Nie było więc tak, że zupełnie nie znałam systemu, miałam jakieś podstawy, jednak teraz musiałam poznać go od podszewki. Na szczęście zespół okazał się bardzo pomocny i chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Najbardziej spodobał mi się fakt, iż firma stawia na rozwój każdego pracownika i inwestuje w jego szkolenia. To duża wartość.”

Akademia Talentów Quercus

Akademia Talentów Quercus skierowana jest do osób, które chciałyby w przyszłości wykonywać zawód konsultanta SAP. Swoje aplikacje mogą składać studenci studiów magisterskich, licencjackich, inżynierskich na takich kierunkach, jak: ekonomia, ekonometria, matematyka, informatyka i telekomunikacja.

Quercus Sp. z o.o. to ekspert w zakresie wdrażania i serwisowania systemów SAP. Od początku swej działalności, tj. od 2006 roku, firma posiada status autoryzowanego Partnera SAP. Specjalizacją Quercus Sp. z o.o. są wdrożenia systemów SAP, SAP Business Objects, a także portali oraz rozwiązań na urządzenia mobilne. W ofercie znajdują się także usługi z zakresu doradztwa, takie jak: audyty, szkolenia, analizy przedwdrożeniowe oraz pomoc w przygotowaniu zapytań ofertowych SIWZ. Firma prowadzi projekty z zastosowaniem metodyki Prince oraz PMI, a jej portfolio obejmuje kilkadziesiąt zaawansowanych projektów, które spółka wdrażała samodzielnie, w ramach konsorcjum lub jako podwykonawca.

Więcej informacji na http://www.quercus.pl

Źródło: Quercus

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz