//
czytasz...

ERP

Systemy ERP rosną w siłę

Polskie przedsiębiorstwa wciąż chętnie wybierają rozwiązania klasy ERP. Powód jest prosty – firmy bez kompleksowych rozwiązań do zarządzania swoimi zasobami mają trudności z realizacją codziennych zadań. Żeby nie wypaść z rynku, muszą dynamicznie działać bez względu na aktualną sytuację rynkową.

Popularność systemów ERP wynika również z faktu, że technologie te stale ewoluują. Dostawcy nie spoczęli na laurach i na bieżąco tworzą nowe usprawnienia, aby dopasować możliwości rozwiązań do oczekiwań klientów różnych branż. Po systemy ERP szczególnie chętnie sięgają firmy sektora produkcyjnego i dystrybucyjnego, które wdrażają przede wszystkim funkcjonalności w zakresie finansów, sprzedaży i marketingu, logistyki, produkcji, magazynu, WMS, projektów czy kadr i płac. Firmom produkcyjnym dodatkowo zależy na integracji rozwiązań ERP z aplikacjami typu MES (Manufacturing Execution System) w celu automatyzacji obszaru rejestracji i przetwarzania danych zebranych z maszyn i hal produkcyjnych.

– Rynek systemów ERP podlega ciągłym zmianom. Wymuszają je nowe oczekiwania klientów i pojawiające się trendy rynkowe, a także zmienne regulacje prawne. Mobilność, big data, business intelligence, internet rzeczy czy chmura to trendy technologiczne, które w ostatnim czasie wywarły ogromny wpływ na usprawnienia w systemach ERP. Z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne zjawiska, które znowu wymuszą wprowadzenie nowych funkcjonalności. Jest to naturalny proces związany z postępem technologicznym, jaki odbywa się na naszych oczach – komentuje Piotr Towarek, Dyrektor Działu Rozwiązań Biznesowych, Bonair SA.

 

Firmy poszukują również takich rozwiązań, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Nie chodzi im o standardowe aplikacje, lecz rozwiązania „szyte na miarę”, które będą rozwijać się razem z nimi w celu coraz lepszego dopasowania oferty do indywidualnych oczekiwań klientów oraz zapewnią przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

Rozwiązaniem ERP stale podlegającym ewolucji jest Microsoft Dynamics AX. Z każdą nową wersją systemu pojawia się szereg nowych, zaawansowanych funkcjonalności w szczególności w obszarach logistyki, zakupów, WMS, POS dla rozległych struktur organizacyjnych, produkcji procesowej i projektów.

Po Dynamics AX chętnie sięgają firmy produkcyjne i logistyczne, bowiem rozwiązanie oferuje im innowacyjne możliwości w zakresie zarządzania magazynem i transportem, umożliwiając pełny wgląd w czasie rzeczywistym w realizację całego łańcucha dostaw. To z kolei pozwala na obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą oferować swoim klientom większą elastyczność, możliwości wyboru i bardziej konkurencyjne ceny.

Microsoft Dynamics AX umożliwia przy tym pracę w chmurze, zapewniając dostępność danych praktycznie z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co doskonale wpisuje się we współczesne trendy biznesowe związane ze stałym kontaktem z klientem i natychmiastową reakcją na jego potrzeby.

– Dostawcy rozwiązań klasy ERP wciąż stawiają na rozwój, a silna konkurencja na rynku aplikacji biznesowych jest znakomitą motywacją nie tylko do nadążania za trendami, lecz również ich przewidywania. Popularyzacja technologii cloud computing, mobilności i portali społecznościowych wymusza dalszy rozwój tego typu oprogramowania. Cieszymy się, że możemy brać udział w tej ewolucji świata IT – podsumowuje Piotr Towarek, Dyrektor Działu Rozwiązań, Bonair SA.

Źródło: Bonair

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz