//
czytasz...

ERP

Zobaczyć więcej w mniejszej sieci – kilka słów o nowościach w nowym NetCrunch 9.3

Najnowsza odsłona flagowca od AdRem Software właśnie ujrzała światło dzienne. Jeszcze gorąca, zaktualizowana wersja oprogramowania do monitorowania firmowych sieci to nie tylko liczne udoskonalenia w zakresie atrakcyjnej wizualizacji, ale też kolejne integracje z usługami zewnętrznymi, takimi jak Asana czy Flowdock. Czym jeszcze zaskoczy nas nowy NetCrunch 9.3?

NetCrunch to nowoczesne oprogramowanie wykorzystujące zaawansowane techniki dostarczające dane o działalności całej infrastruktury IT w przedsiębiorstwie. Nowa wersja to duży krok w stronę optymalizacji procesu integracji systemu z jeszcze większą liczbą popularnych aplikacji do pracy grupowej, kolejnymi helpdeskami i usługami do zarządzania projektami – w 9.3 wprowadzono aż 13 nowych pozycji, wśród których znajdują się m.in. Asana, Flowdock, Campfire, Pushover, Ryver, Connectwise czy LiveAgent.

Z każdą wersją oprogramowania NetCrunch wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów i klientów, tworząc rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Nieustannie monitorujemy trendy w zwiększaniu produktywności pracy zespołowej, dlatego wprowadzenie kolejnych integracji było dla nas ważnym krokiem, aby informacje o działaniu IT w naturalny sposób docierały do osób, których pracę wspierają. Nowe funkcjonalności w wersji 9.3 to także ukłon w stronę mniejszych przedsiębiorstw, ale też tych dużych, dysponujących sieciami w kilku lokalizacjach. Zwłaszcza w przypadku poszerzonej wizualizacji elementów sieci, która wcześniej znajdowała się w różnych miejscach – w mniejszych sieciach po prostu więcej się zmieści na jednym ekranie i warto to wykorzystać – podkreśla Elżbieta Mistachowicz, wiceprezes AdRem Software.

Dzięki możliwości prezentacji różnych widoków wydajności sieci i jej elementów na wielu monitorach jednocześnie administratorzy mają przede wszystkim szybki wgląd we wszelkie aspekty i stan sieci, co umożliwia im bezproblemowe przeprowadzenie wstępnej analizy danych. Opcja poglądowego pulpitu węzłów jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych widoków lub map (do 50 węzłów per widok), która pozwala na uzyskanie wielu informacji o podstawowych parametrach pracy danego urządzenia bez konieczności jego wnikliwej weryfikacji.

Duży nacisk producenci położyli również na rozwój usprawnień związanych z wyświetlaniem pełnoekranowym i automatycznymi scenariuszami wyświetlania. W nowej wersji NetCruncha pulpity, mapy i tabele posiadają możliwość automatycznego dopasowania rozmiarów widoku do wielkości ekranu i zawartości widoku – w trybie pełnoekranowym pulpity automatycznie skrolują się w górę i w dół.

Ponadto, wersja 9.3 oferuje wiele innych udogodnień z zakresu interfejsu użytkownika, takich jak opcja „smart pages” pozwalająca na intuicyjną nawigację po widokach czy umiejscowienie wszystkich ustawień w jednym miejscu, w głównym widoku atlasu.

Dodatkowo w NetCrunchu możemy utworzyć wiele profili monitorowania dla tego samego systemu oraz w prosty sposób przesyłać liczniki i statusy do węzłów za pomocą API RESTowego.

Nowe wersja oprogramowania zużywa aż do 30% mniej pamięci w porównaniu do wersji poprzedniej, a także umożliwia reskanowanie całego atlasu i importowanie praw dostępu użytkowników ze starszych wersji.

NetCrunch 9.3 jest już dostępny dla wszystkich klientów AdRem Software.

Źródło: AdRem Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz