//
czytasz...

Konferencje

„Inteligentne Fabryki w praktyce” – 5 kwietnia profesjonaliści spotkają się w Katowicach

Jakie są najważniejsze współczesne wyzwania związane z planowaniem i sterowaniem produkcją wieloasortymentową? Czym wyróżniają się stosowane dotychczas narzędzia zarządzania procesami produkcyjnymi? Które przedsiębiorstwa można określić mianem Inteligentnych Fabryk? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas konferencji pt. „Inteligentne Fabryki w praktyce”. Co więcej, uczestnicy spotkania będą mogli bezpośrednio przekonać się jak w praktyce funkcjonują pierwsze polskie przedsiębiorstwa, w których produkcją samodzielnie zarządza innowacyjny system decyzyjny. Wydarzenie adresowane do osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem odbędzie się 5 kwietnia br. w Katowicach. Patronat nad wydarzeniem sprawują jednostki organizacyjne Politechniki Śląskiej i Politechniki Opolskiej.


„Inteligentne Fabryki w praktyce” – 5 kwietnia profesjonaliści spotkają się w Katowicach

Naszą intencją jest dostarczenie uczestnikom konferencji nie tylko wiedzy na temat najnowszych metod zarządzania produkcją, ale także umożliwienie im zapoznania się z najlepszymi dostępnymi narzędziami. Dzięki wydarzeniu, każdy zainteresowany będzie mógł bezpośrednio przekonać się jak działają przedsiębiorstwa zarządzane przez autonomiczny system, sztuczną inteligencję i sprawdzić jakie korzyści pozwala to osiągnąć – zapowiada Krzysztof Fiegler, współwłaściciel firmy UIBS Teamwork, która jest organizatorem kwietniowego spotkania profesjonalistów w Katowicach.
Rybnicka firma jest twórcą IPOsystem, pierwszego na świecie uniwersalnego systemu Inteligentnej Fabryki, który samodzielnie i bezpośrednio zarządza dowolną produkcją.

Konferencja będzie się składała z dwóch części. Pierwszą wypełnią prelekcje na temat współczesnych trendów rynkowych związanych z planowaniem i sterowaniem produkcją, stosowanych dotychczas narzędzi (takich jak ERP, APS, czy MES) oraz korzyści związanych z implementacji w przedsiębiorstwie nowoczesnych, samodzielnych systemów decyzyjnych.
Druga część spotkania w znacznym stopniu będzie miała charakter warsztatowy. – Uczestnicy spotkania, bez wychodzenia z sali konferencyjnej, przeniosą się do Inteligentnych Fabryk mieszczących się w Andrychowie i Rybniku, a następnie sami będą współuczestniczyć w procesie produkcyjnym zarządzanym przez IPOsystem – dodaje K. Fiegler. Do dyspozycji gości spotkania będą m. in. terminale IPOsystem – produkty firmy ZPAS Group, która jest partnerem wydarzenia.

Konferencja została objęta patronatem Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Wydziału Mechaniczno Technologicznego Politechniki Śląskiej.

Spotkanie będzie miało miejsce 5 kwietnia br. w Katowicach, w Hotelu Angelo (ul. Sokolska 24). Szczegółowe informacje na jego temat będą dostępne na stronie www.inteligentnafabryka.pl.
Swój udział w konferencji należy potwierdzić drogą elektroniczną, przesyłając informację na adres konferencja@iposystem.com


Program wydarzenia

9.30 – 9.40 Powitanie gości, rozpoczęcie konferencji
9.40 – 10.10 Wyzwania planowania i sterowania produkcją wobec współczesnych trendów   rynkowych
Dr inż. Magdalena Jurczyk-Bunkowska, Politechnika Opolska
10.10 – 10.40 Dlaczego zarządzanie produkcją nie jest proste – informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie produkcją okiem praktyka
Grzegorz Kucia, GetMore
10.40 -11.20 IPOsystem – innowacyjna odpowiedź na potrzeby zarządzających produkcją  Krzysztof Fiegler, UIBS Teamwork
11.20 – 11.40 Przerwa kawowa
11.40 – 12.20 Spacer on-line po halach produkcyjnych przedsiębiorstw, które wdrożyły IPOsystem
Marek Ruta, AFM Defum S.A. i Paweł Śliwonik, Ice Group
12.20 – 12.50 IPOsystem źródłem optymalizacji produkcji w toku i zapasów – case study na przykładzie firm z branży mechanicznej i metalowej
Bogdan Niegolewski, IPOtech
12.50 – 13.30 Oferta ZPAS GROUP jako element wspomagający jakość zarządzania i przepływu informacji
Piotr Sobczak, ZPAS S.A.
13.30 – 14.00 Obiad
14.00 – 14.45 Warsztaty cz. 1 – definiowanie procesu w IPOsystem
Maciej Markowicz, IPOteam
14.45 -15.00 Przerwa kawowa
15.00 – 16.30 Warsztaty cz. 2 – realizacja produkcji i dane do analiz w IPOsystem
Maciej Markowicz, IPOteam
16.30 – 16.40 Zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz