//
czytasz...

Rozwiązania

Vivaldi w wersji beta

vivaldi logo

Vivaldi to przeglądarka stworzona dla wymagających użytkowników, która jest już dostępna w wersji beta. Została wyposażona w funkcjonalności, które zapewnią lepszą produktywność, wydajność i rozrywkę w sieci.

W dniu dzisiejszym firma Vivaldi udostępniła wersję beta swojej darmowej przeglądarki, która jest wypełniona po brzegi funkcjonalnościami i możliwościami zaprojektowanymi z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wersja testowa przeglądarki Vivaldi została pobrana już ponad 2 miliony razy. Wersja beta jest wyznacznikiem przejścia Vivaldi od fazy narzędzia dla użytkowników, którzy chcieli się z nim wcześnie zapoznać, do przeglądarki, przy pomocy której każdy może błyskawicznie surfować po sieci korzystając z bogatych opcji i możliwości tego narzędzia. Wersja beta wprowadza także więcej funkcjonalności, które umożliwią zwiększenie produktywności, wydajności i radości czerpanej z surfowania w necie.

Jakie są najlepsze cechy Vivaldi?

Zakładki dostarczone przez pionierów tej funkcjonalności

Dzisiaj każda przeglądarka wykorzystuje zakładki do wyświetlania otwartych stron. Zespół założycieli firmy Vivaldi składa się z ludzi, którzy pokazali je światu po raz pierwszy, więc każdy użytkownik tego rozwiązania może mieć pewność, że dostanie coś więcej niż „tylko” zakładki.
Po uruchomieniu przeglądarki Vivaldi otwierają się te same zakładki, które były włączone przy jej zamknięciu. Można także układać zakładki w stosy i tworzyć grupy oparte na ich treści lub tematyce, a potem wyświetlić zakładki w stosach jedna obok drugiej w oknie przeglądarki. Nie jednej osobie zdarzyło się przypadkiem zamknąć zakładkę, której bardzo potrzebowała, prawda? W Vivaldi można ją w prosty i intuicyjny sposób odzyskać poprzez ikonę kosza w pasku zakładek.

Użytkownicy przeglądarki mają możliwość zwiększenia wydajności swojej pracy korzystając z Szybkich Poleceń, skrótów klawiszowych i gestów myszy. Szybkie Polecenia zapewniają dostęp do kluczowych funkcji przeglądarki poprzez wpisywane polecenia. Jeżeli użytkownik lubi posługiwać się wierszem poleceń, jest to funkcja stworzona idealnie pod jego potrzeby. Wygodne i funkcjonalne są również liczne skróty klawiszowe do obsługi przeglądarki.

Dla internautów wolących korzystać z komputerowych myszy zostały również przygotowane proste, funkcjonalne i intuicyjne gesty myszy dzięki którym można zlecić przeglądarce Vivaldi wykonanie prawie każdej z jej funkcji. Oszczędza to czas na „klikanie”.

Zwiększenie produktywność przy pomocy sprytnych zakładek, Szybkiego Wybierania i notatek.

W jaki sposób przeglądarka może zwiększyć produktywność jej użytkownika? Tak jak w przypadku rozwiązania Vivaldi, które udostępniając sprytniejsze narzędzia do organizacji zakładek umożliwiających szybszy dostęp do ulubionych stron przez Szybkie Wybieranie. Dodatkowo daje możliwość korzystania z rozbudowanej funkcjonalności notesu dostępnego bezpośrednio w przeglądarce. Funkcje te dostały dodane po to, żeby ułatwić użytkownikowi robienie większej ilości rzeczy w krótszym czasie. Jednym słowem, umożliwić optymalizację codziennej pracy przy komputerze.

Szybkie Wybieranie w przeglądarce Vivaldi to więcej niż tylko ulubione strony. To także pełnoprawne centrum dowodzenia, które pozwala odnaleźć wszystko, czego potrzebuje user w sieci. Przeglądane ulubionych stron, tworzenie wielu kart szybkiego wybierania do różnych celów i wyświetlania zakładek za jego pomocą.

W trakcie surfowania po necie można również tworzyć notatki korzystając z wbudowanego notesu przeglądarki Vivaldi. Można dodać cytat, link do strony, której dotyczy i załączyć zrzut ekranu. Można nawet zorganizować swoje zakładki przy pomocy tagów.

Vivaldi pozwala na zwiększenie produktywności usera poprzez korzystanie z Paneli Webowych. Umożliwiają one łatwy dostęp do często wykorzystywanych usług. Świetnie się sprawdzają przy kanałach wiadomości, pogodzie czy sporcie, a także innych usługach z których użytkownik bardzo często korzysta.

Elegancki interfejs przystosowujący się do strony.

Vivaldi posiada nowoczesny, elegancki interfejs, który płynnie dostosowuje się do strony, która jest przeglądana, zmieniając kolor zależnie od danej strony.

Wszystkie opcje, których potrzebujesz i pełne wsparcie dla rozszerzeń w razie potrzeby.

Vivaldi posiada liczne funkcjonalności i opcje pozwalające na dostosowanie przeglądarki.
W zasadzie posiada ich więcej niż jakakolwiek inna przeglądarka. Można podrasować i dostosować Vivaldi na miliony sposobów. Nowością w wersji beta jest pełne wsparcie dla rozszerzeń przeglądarki. Można zainstalować większość rozszerzeń stworzonych dla Chrome, co pozwala na więcej swobody w tworzeniu przeglądarki „ideału z marzeń usera”.

Naszą misją jest stworzenie przeglądarki, którą pokochają najbardziej wymagający internauci — powiedział Jon von Tetzchner, Prezes Vivaldi. Miliony użytkowników pobrało nasze wersje testowe i wielu z nich przekazało nam cenne informacje zwrotne, które były nam potrzebne do stworzenia wersji beta. Nie byłoby to możliwe bez ich pomocy i zaangażowania. Można więc powiedzieć, że wersja beta jest naszym podziękowaniem dla nich. Jesteśmy o krok bliżej do stworzenia najlepszej przeglądarki dla ludzi takich jak my — którzy chcą i oczekują, że ich przeglądarka pomoże im zrobić więcej w sieci.

O Vivaldi Technologies

Vivaldi Technologies tworzy produkty i usługi dla wymagających użytkowników Internetu. Vivaldi wierzy, że należy zawsze stawiać użytkowników na pierwszym miejscu. Vivaldi, którą założył zespół kluczowych pracowników Opera Software, ma swoją siedzibę w Oslo, a biura w Rejkiawiku i w Bostonie. Dowiedz się więcej o naszej misji: http://www.vivaldi.com/.

Zachęcamy również do instalacji darmowej przeglądarki Vivaldi: http://www.vivaldi.com/.

Źródło: Vivaldi Technologies

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz