//
czytasz...

Webinaria

Macrologic doradzi firmom, jak poradzić sobie z e-kontrolą

macrologic logo new

Na czym będą polegać e-kontrole oraz jak skutecznie i sprawnie przygotować swoją firmę na wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego — tego będzie można dowiedzieć się podczas webinarium organizowanego w najbliższą środę, 20 kwietnia przez spółkę Macrologic, polskiego dostawcę rozwiązań klasy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

 

„Wiemy, że wdrożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego to wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw. Tym bardziej, że wciąż jest wiele interpretacyjnych niejasności wokół tego rozwiązania. Dlatego chcemy pomóc właścicielom firm i doradzić, jak w szybki i skuteczny sposób przygotować się na e-kontrole” — mówi dyrektor ds. oprogramowania w spółce Macrologic, Renata Łukasik.

Jednolity Plik Kontrolny to dane z ewidencji firmy, które w przypadku kontroli skarbowej będą — zgodnie z wymogami ustawowymi — musiały być przekazywane elektronicznie do urzędu skarbowego w odpowiednim formacie. Jeśli przedsiębiorstwo tego nie zrobi, czekają je wysokie grzywny. Nowe przepisy wchodzą w życie od 1 lipca br. Na razie obowiązek ten będzie dotyczyć tylko dużych przedsiębiorstw, tzn. takich, które spełniają jeden z dwóch warunków: ich średnioroczne zatrudnienie wynosi ponad 250 pracowników lub ich roczny obrót netto przekracza 50 mln euro (albo suma aktywów bilansu przekracza 43 mln euro). Co prawda, dla pozostałych przedsiębiorstw wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego jest obecnie opcjonalne, ale stanie się obowiązkowe od lipca 2018 r. Dlatego, zdaniem Renaty Łukasik z Macrologic SA, również te firmy już teraz powinny przyglądać się wdrożeniom JPK i zdobywać wiedzę na ten temat.

„Podczas spotkania poruszymy wszystkie kwestie związane z prawnym aspektem dotyczącym e-kontroli. Powiemy także, od czego zacząć przygotowania i jak zaplanować kolejne działania w tym zakresie. Doradzimy również, w jaki sposób ustalić priorytety i na co zwrócić szczególną uwagę, wdrażając Jednolity Plik Kontrolny” — dodaje Renata Łukasik.

Będzie to pierwsze otwarte webinarium organizowane przez Macrologic dla wszystkich zainteresowanych. Poprowadzi je Renata Łukasik, dyrektor ds. oprogramowania spółki oraz Jarosław Witwicki, dyrektor sprzedaży w Macrologic. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Szkolenie on-line rozpocznie się 20 kwietnia o godz. 10.30. Zainteresowani mogą zapisać się na webinarium poprzez stronę internetową http://www.macrologic.pl/jednolity-plik-kontrolny/

Źródło: Macrologic

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz