//
czytasz...

Praca

150 nowych miejsc pracy i trzecie biuro Luxoft we Wrocławiu

Wrocławski oddział firmy Luxoft – jednego z czołowych globalnych dostawców usług ITO – przekroczył liczbę 300 pracowników. Do marca 2016 roku zatrudnienie znajdzie w nim przynajmniej 150 kolejnych informatyków. Nowi pracownicy dołączą do zespołów realizujących projekty na rzecz m.in. czołowych globalnych banków inwestycyjnych. W związku ze stałym rozwojem oddziału, Luxoft zdecydował się także na wynajem trzeciego już biura we Wrocławiu, zlokalizowanego w nowoczesnym budynku Green Day.

 

Luxoft to jeden z najdynamiczniej rozwijających się globalnych dostawców usług IT, zatrudniający ponad 9 000 osób w 27 biurach na całym świecie. Polska to jeden z kluczowych oddziałów Luxoft na świecie. W naszym kraju firma zatrudnia już 1100 osób w centrach zlokalizowanych w Krakowie i Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska Luxoft jest obecny od grudnia 2012 roku i stale się rozwija.

Według początkowych, ostrożnych założeń wrocławski oddział miał zatrudniać 100 pracowników. Dziś mamy ich ponad trzykrotnie więcej, co świadczy o stałym wzroście znaczenia Wrocławia na globalnej mapie świata IT. Co więcej, do marca 2016 roku chcemy zwiększyć liczbę informatyków działających we Wrocławiu aż o połowę, osiągając próg 450 zatrudnionych – przekonuje Bartosz Strożek, Regionalny Dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

 

Rekrutacja specjalistów i kolejne biuro

Eksperci Luxoft współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Projekty realizowane są na skalę globalną i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach. Zatrudnienie przy nich znajdą we Wrocławiu zarówno specjaliści z kilkuletnim stażem, jak i menedżerowie.

Poszukujemy zdolnych programistów z przynajmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym, choć potrzebujemy także specjalistów gotowych do objęcia ról kierowników zespołów. Oprócz programistów Java, rekrutujemy także osoby specjalizujące się w analityce biznesowej, a także inżynierów wsparcia technicznego i specjalistów QA – mówi Bartosz Strożek.

W związku z planowanym rozwojem oddziału, Luxoft zdecydował się na wynajem trzeciego już biura we Wrocławiu. Firma działa już w siedzibach w budynkach Heritage Gates (ul. Rzeźnicza) oraz Silver Tower Center (Pl. Konstytucji 3 Maja). Na trzecią lokalizację wybrany został biurowiec Green Day (ul. Szczytnicka), zlokalizowany w samym sercu miasta w sąsiedztwie renomowanych uczelni wyższych. Firma początkowo zajmie w nim 210 m2, ale wraz z wprowadzaniem się do niego kolejnych specjalistów powierzchnia ta ma wzrosnąć kilkakrotnie.

Wrocław przyciąga kolejnych inwestorów

Rozwój wrocławskiego centrum ITO (outsourcingu IT) Luxoft to kolejny przykład udanej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska, realizowanej w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. W ostatnich latach miasto wywalczyło mocną pozycję na globalnej mapie tego sektora, z sukcesem sprowadzając także prestiżowe marki z branży IT.

– Stały rozwój Luxoft na Dolnym Śląsku to kolejny dowód na ogromny potencjał regionu jako miejsca dla nowoczesnego biznesu – komentuje Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). – Potwierdza to także najnowszy raport organizacji ABSL. Wrocław stanowi dziś trzecią lokalizację nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pod względem liczby zatrudnionych osób. Jest ich już 23 700. Co więcej, między kwietniem 2014 a kwietniem 2015 roku wzrost zatrudnienia w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu wyniósł ponad 15% – dodaje Łukasz Czajkowski.

Źródło: Luxoft

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz