//
czytasz...

Wiadomości

500 osób, nowe biuro i setki kolejnych miejsc pracy. Luxoft stawia na Wrocław

Luxoft, jeden z czołowych globalnych dostawców usług ITO (IT Outsourcing), otworzył dziś we wrocławskim kompleksie Green Day nowe, większe biuro. Wejście do nowej przestrzeni to wynik dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu – Luxoft osiągnął właśnie liczbę 500 zatrudnionych pracowników na Dolnym Śląsku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy do wrocławskiego zespołu dołączyło aż 200 informatyków. Jak deklaruje firma, w 2016 r. może on powiększyć się o kolejnych kilkuset specjalistów.

Luxoft, notowany na nowojorskiej giełdzie, jest obecny we Wrocławiu już od ponad 3 lat. Informatycy zatrudnieni na Dolnym Śląsku współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Są ważną częścią globalnego zespołu firmy, liczącego 10 000 osób.

Ostatnie kilka miesięcy to okres bardzo intensywnego rozwoju Luxoft we Wrocławiu. Jeszcze w lipcu zatrudnialiśmy 300 specjalistów, dziś jest nas pół tysiąca i stale rośniemy. Na Dolny Śląsk trafiają coraz bardziej zaawansowane zadania. Nasze projekty realizowane są na globalną skalę i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach. Wrocław każdego dnia udowadnia, że warto tu inwestować w projekty technologiczne – mówi Bartosz Strożek, Regionalny Dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

Kolejne biuro we Wrocławiu

Stały rozwój oddziału sprawił, że firma zdecydowała się na powiększenie trzeciego biura, mieszczącego się w budynku Green Day (ul. Szczytnicka). Luxoft zajmie w nim 645 m2 powierzchni, która pomieści 102 nowe stanowiska pracy. Firma wprowadziła się do kompleksu w lipcu, zajmowała w nim początkowo 210 m2. Nowoczesne biuro jest wyposażone m.in. w pokoje do relaksu z wygodnymi pufami, boksy do pracy zespołowej, dwie kuchnie i pomieszczenie dla matek z dzieckiem. W standardzie każdy pracownik będzie miał do dyspozycji m.in. biurka o regulowanej wysokości. Budynek zlokalizowany jest w sercu miasta, w sąsiedztwie uczelni wyższych.

Firma działa także w siedzibach w budynkach Heritage Gates (ul. Rzeźnicza) oraz Silver Tower Center (Pl. Konstytucji 3 Maja). W tym ostatnim kompleksie, gdzie Luxoft zajmuje trzy poziomy, już w listopadzie br. będzie odbierać kolejne, dodatkowe piętro.

Rekrutacja: globalny potencjał, duch start-upu

Na zatrudnienie we wrocławskich centrach Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, ale także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie. Firma rekrutuje także analityków biznesowych, inżynierów wsparcia technicznego czy specjalistów QA.

Rywalizacja o pracowników w branży IT między firmami jest coraz mocniejsza, ale dysponujemy przekonującymi argumentami. Oprócz wysokich zarobków, nasi specjaliści zyskują coś równie ważnego. Stają się częścią bardzo szybko rozwijających się projektów, w których szanse na awanse są ogromne, nie brak też ciekawych wyzwań zawodowych. Rozwijamy się stale wraz z pracownikami. Tylko w ciągu ostatniego roku Luxoft zwiększył dwukrotnie zatrudnienie w całej Polsce. Realizujemy projekty o skali równej najbardziej znanym markom świata IT, ale nie zatraciliśmy ducha start-upu, który każdego dnia przynosi kolejne możliwości i wyzwania – przekonuje Bartosz Strożek.

Wrocław – mocny punkt na mapie IT

Luxoft wybrał Wrocław jako miejsce do rozwoju m.in. dzięki jego potencjałowi inwestycyjnemu i dostępowi do zdolnych kadr. Miasto stale potwierdza swoją mocną pozycję na globalnej mapie sektora IT, z sukcesem sprawdzając kolejne prestiżowe marki – nie tylko z branży informatycznej.

– Stały rozwój Luxoft na Dolnym Śląsku to kolejny dowód na ogromny potencjał regionu jako miejsca dla nowoczesnego biznesu – komentuje Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). – Potwierdza to także najnowszy raport organizacji ABSL. Wrocław stanowi dziś trzecią lokalizację nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pod względem liczby zatrudnionych osób. Jest ich już 23 700, z czego duża część to informatycy. Co więcej, między kwietniem 2014 a kwietniem 2015 roku wzrost zatrudnienia w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu wyniósł ponad 15% – dodaje Łukasz Czajkowski.

Źródło: Luxoft

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz