//
czytasz...

Wiadomości

Aruba Cloud uruchamia pilotażowy program partnerski dla polskich startupów

aruba cloud logo m

Firma Aruba Cloud (www.arubacloud.com), specjalizująca się w dostarczaniu usług chmurowych, hostingowych, poczty elektronicznej, certyfikowanej poczty elektronicznej i usług rejestracji domen, uruchomiła pilotażowy program partnerski dla polskich startupów. Jego pierwszym uczestnikiem został serwis Otagio.com, który pomaga internautom zadbać o bezpieczeństwo wartościowych przedmiotów. Startup jest partnerem 22. Przystanku Woodstock, gdzie jego użyteczność będą mogły przetestować tysiące fanów muzyki z całej Polski.

Aruba Cloud od lat wspiera innowacyjne i użyteczne projekty technologiczne na rynkach europejskich. Także w Polsce, już na jesieni tego roku, Aruba Cloud oficjalnie uruchomi program partnerski dla młodych przedsiębiorców, którzy planują rozwijać swoje internetowe startupy. Na początku działalności inicjatywy te nie generują jeszcze zysków i często zmagają się z problemem braku środków na inwestycje w niezbędną infrastrukturę IT. Cloud computing zmienia sposób, w jaki firmy korzystają z zasobów informatycznych. Tę rewolucję technologiczną wykorzystuje Aruba Cloud, która w ramach programu partnerskiego udostępni najlepiej rokującym startupom infrastrukturę w chmurowym modelu IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Dzięki temu młoda firma nie będzie musiała inwestować w zakup czy budowę własnej infrastruktury IT. Zamiast utrzymywać fizyczne serwery, startup będzie mógł rozwijać swoje serwisy i aplikacje webowe w chmurze, której zaletami są m.in. elastyczność i skalowalność. Cechy te oznaczają zdolność do zwiększania oferowanych zasobów wraz z rozwojem firmy i jej rosnącymi potrzebami w zakresie IT. Właśnie takich atutów poszukuje wielu młodych przedsiębiorców.

Pierwszym uczestnikiem pilotażowego programu Aruba Cloud został startup Otagio.com, dzięki któremu użytkownicy sieci mogą zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia. Zarejestrowanie smartfona, roweru lub innego przedmiotu w „wirtualnym biurze rzeczy znalezionych”, pozwoli łatwiej odnaleźć go w przypadku kradzieży lub przypadkowego zagubienia. Funkcjonowanie Otagio.com opiera się na zaangażowaniu społeczności internautów. Ich czujność, w połączeniu z bazami danych Otagio, przyczyni się nie tylko do skuteczniejszego odnajdywania zagubionych rzeczy, ale również do zapobiegania kradzieżom i działalności paserów. Wakacje oraz imprezy masowe zwiększają ryzyko utraty dóbr osobistych, stąd pomysł przetestowania Otagio.com podczas 22. Przystanku Woodstock, który już w dniach 14-16 lipca odwiedzą setki tysięcy fanów muzyki. Otagio.com znalazło się w gronie partnerów tego wydarzenia, a Woodstockowicze mogą sprawdzić przydatność nowego serwisu, wchodząc na przygotowaną specjalnie dla nich stronę https://otagio.com/woodstock.

„Zrobić coś dla Przystanku Woodstock i dla wszystkich bawiących się tam ludzi to wielki zaszczyt, ale także olbrzymie wyzwanie. Chcieliśmy, aby nasze rozwiązanie realnie pomogło organizatorom i uczestnikom, dlatego zmodyfikowaliśmy część serwisu specjalnie na potrzeby festiwalu, tak aby powstało pełnoprawne, internetowe biuro rzeczy znalezionych. Dzięki temu wartościowe przedmioty będą mogły wrócić do prawowitych właścicieli, nawet bez kontaktu z namiotem Woodstockowego Biura Rzeczy Znalezionych. To wielka wygoda zarówno dla Woodstockowiczów, jak i dla festiwalowego Patrolu. Przez swą elastyczność, chmura od Aruba Cloud przyczyni się do bezproblemowego działania naszego serwisu, bez względu na liczbę internautów, którzy będą chcieli skorzystać z Otagio.com podczas tej imprezy. Postawiliśmy na model cloudowy, ponieważ może nam zaoferować znacznie większe możliwości niż np. serwer dedykowany i jest gwarancją, że nasza strona będzie nieprzerwanie dostępna”powiedział Maciej Monkiewicz z firmy Supercomp.pl, pomysłodawca i twórca serwisu Otagio.com.

„Według IDC, rynek usług w chmurze rośnie w Polsce wielokrotnie szybciej od tradycyjnych usług IT, a jego wartość w ciągu najbliższych czterech lat niemal potroi się. Co więcej, niedawny raport BSA wskazał, że Polska awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu najbardziej przyjaznych chmurze państw na świecie. Chcemy wykorzystać ten trend i być coraz silniejszym graczem na rodzimym, cloudowym boisku. Współpraca z Otagio.com oraz innymi startupami jest dla nas elementem szerszej strategii edukacji mikrofirm i sektora MŚP na temat zalet usług chmurowych. Jestem przekonany, że nasz program partnerski przyniesie korzyści wszystkim zaangażowanym w niego uczestnikom”skomentował Marcin Zmaczyński, Country Manager CEE w Aruba Cloud.

Do programu partnerskiego Aruba Cloud będą mogły przystąpić polskie startupy, działające krócej niż trzy lata. Ich przedstawiciele powinni zaprezentować dokładny opis projektu, swój model biznesowy i plan rozwoju, w co najmniej trzyletniej perspektywie. Młoda firma, która zostanie zakwalifikowana do programu, otrzyma od Aruba Cloud dopasowane do swoich potrzeb rozwiązanie technologiczne w modelu chmurowym. Wraz z nim odbierze vouchery o wartości od kilku do nawet kilkunastu tysięcy euro, co pozwoli jej korzystać z usług Aruba Cloud przez kolejne 36 miesięcy. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie zostaną udostępnione na dedykowanej stronie tego projektu, która wystartuje wraz z jego oficjalnym uruchomieniem na jesieni tego roku.

Więcej informacji na temat Aruba Cloud można znaleźć na stronie: www.arubacloud.pl.

Źródło: Aruba Cloud

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz