//
czytasz...

Wiadomości

BrainSHARE IT zanotował 50-procentowy wzrost przychodów w 2016 roku

brainshare logo

Firma BrainSHARE IT, producent aplikacji SaldeoSMART wspierającej nowoczesną księgowość, odnotowała w 2016 roku wzrost przychodów o 50%. Spółka poprawiła swoje wyniki finansowe na wszystkich poziomach rentowności. Za sukcesem przedsiębiorstwa stoją nowe produkty i aktualizacje, które poszerzyły ofertę SaldeoSMART.

BrainSHARE IT przeanalizowała ubiegły rok finansowy i wskazała działania, które bezpośrednio przyczyniły się do rynkowego sukcesu. Do najważniejszych z nich spółka zaliczyła wzbogacenie oprogramowania o nowe funkcjonalności, takie jak moduł rozliczania zaliczek pracowniczych, możliwość odczytywania wyciągów bankowych czy nowe wersje językowe aplikacji. Firma poradziła sobie również ze zmianami w prawie podatkowym związanymi z nowelizacją ustawy o VAT, poszerzając ofertę oprogramowania o odczytywanie pozycji towarowych oraz obsługę faktur z odwrotnym obciążeniem.

Spółka planuje kontynuować rozwój produktu, czemu sprzyja silny trend na rynku skoncentrowany wokół automatyzacji procesów wprowadzania i księgowania dokumentów. Tylko w minionym roku firma przetworzyła (odczytała za pomocą systemu OCR w aplikacji SaldeoSMART) aż 2,5 razy więcej dokumentów niż w roku 2015 i prawie 10-krotnie więcej w porównaniu do roku 2014. Na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostów finansowych wpłynęło również poszerzenie grona odbiorców zainteresowanych innowacyjnym produktem spółki. Oprócz sektora usług księgowych, do którego należą głównie biura rachunkowe czy kancelarie podatkowe, z procedur odczytywania i obiegu dokumentów zaczęły korzystać również samodzielne firmy, które procesy księgowe realizują wewnątrz organizacji.

Miniony rok był dla BrainSHARE IT również okresem intensywnego rozwoju sieci partnerów handlowych, których działalność jest kamieniem milowym w rozwoju i ekspansji aplikacji SaldeoSMART na rynku. Sieć obecnie liczy 120 podmiotów i należą do niej firmy specjalizujące się w obsłudze informatycznej, w tym wdrażaniu programów finansowo-księgowych i systemów ERP.

Działania naszych partnerów handlowych stanowią istotny wkład w rozwój całej firmy. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji nie tylko docieramy do coraz większej ilości klientów zainteresowanych korzyściami ze stosowania SaldeoSMART, ale przede wszystkim uzyskujemy cenne informacje związane z oczekiwaniami konsumentów wobec produktu. Podobnych wskazówek spodziewamy się po konferencji dla naszych partnerów handlowych, którą organizujemy już w połowie marca. Mamy nadzieję, że uzyskana tam wiedza pozwoli nam zwiększyć sprzedaż i umocnić pozycję firmy na rynku również w bieżącym roku finansowym – tłumaczy Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i analityk biznesowy w BrainSHARE IT.

Ważnym krokiem w kierunku kontynuowania dynamicznego rozwoju spółki było również pozyskanie zewnętrznego kapitału, co przełożyło się na większe inwestycje w rozwój produktów oraz możliwość świadczenia komplementarnych rozwiązań.

W bieżącym roku spółka będzie kontynuować działania ukierunkowane na utrzymanie tendencji rozwojowej. Spółka planuje poszerzenie oferty zarówno w zakresie obsługi procesów zamówień w organizacjach, jak i wprowadzenia nowych funkcjonalności w systemie SaldeoSMART.

SaldeoSMART to system dla biur księgowych, a także dla firm, które posiadają własny dział księgowości. Oprogramowanie jest aktualizowane w miarę zmian zachodzących w prawie oraz rozwijane o nowe funkcjonalności na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników. Za stworzenie i rozwój systemu odpowiada krakowska spółka BrainSHARE IT, która łączy wiedzę o nowoczesnej księgowości z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania.

Źródło: BrainSHARE IT

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz