//
czytasz...

Wiadomości

Chmura obliczeniowa na Poland Business Run

16980 uczestników pobiegło w tegorocznej edycji Poland Business Run. Impreza odbywała się równolegle w 7 polskich miastach. Rejestracja na to wydarzenie w Poznaniu zakończyła się w 80 minut. Organizacja tak popularnej imprezy potrzebuje odpowiedniej mocy technologicznej. W tym roku Beyond.pl udostępnił organizatorom po raz kolejny chmurę obliczeniową.

Współpraca Beyond.pl z Poland Business Run rozpoczęła się dwa lata temu. –  W 2014 roku nasza strona i system nie wytrzymały zbyt dużego ruchu w dwóch najgorszych momentach. Były to minuty przed końcem akcji Pomagam Bardziej (system dotacyjny wspierający beneficjentów) oraz moment kiedy biegacze chcieli sprawdzić swoje wyniki. Po biegu postanowiliśmy, że przygotujemy się lepiej do kolejnych edycji z nowym partnerem – mówi Tim Oldenburg z firmy CenturyLink, współorganizatora biegu.

Organizatorzy korzystają z dwóch instancji w chmurze obliczeniowej. Pierwsza służy do obsługi poczty e-mail, a na drugiej znajduje się strona internetowa Poland Business Run. Firma Axonaris z Krakowa stworzyła system zbudowany w oparciu o microframework Silex. Za jego pomocą można zarządzać treścią na stronach miast, w których organizowany jest bieg oraz do obsługi rejestracji drużyn. Oprócz tego służy do dodatkowej zbiórki pieniędzy na działalność fundacji Poland Business Run w ramach akcji „Pomagam bardziej” oraz „wsparcie po starcie”.

Przy takiej imprezie trudno jest precyzyjnie oszacować jak duże będzie zainteresowanie. Przez większą część roku ruch na stronach internetowych Poland Business Run jest niewielki. Nagły wzrost następuje w dwóch momentach. Pierwszy to moment rozpoczęcia rejestracji drużyn. W samym tylko Krakowie 1000 drużyn zarejestrowało się w ciągu kilku minut. Drugi moment to dzień biegu. Wtedy prawie 17 tysięcy uczestników Poland Business Run czeka na opublikowanie wyników.

Organizatorzy w momentach zwiększonego zainteresowania potrzebują rozwiązania, które daje możliwość dopasowania mocy obliczeniowej do aktualnego obciążenia a przy tym jest zoptymalizowane pod kątem kosztów. Dzięki zastosowaniu chmury obliczeniowej w dowolnym momencie można zwiększać lub zmniejszać moc. Jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż zakup fizycznych serwerów, który związany byłby z poniesieniem sporych inwestycji. Natomiast przez większość roku jego możliwości wykorzystywane byłyby w niewielkim procencie. – tłumaczy Bartosz Misiaszek z Beyond.pl

Przykład Poland Business Run świetnie pokazuje, jak można z powodzeniem wykorzystać skalowalność chmury obliczeniowej. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań cloudowych, nie trzeba kupować serwerów in house, które przez prawie cały rok stałyby nieużywane. Nie ma też obawy, że przez nagły skok ruchu strona internetowa lub aplikacja po prostu przestaną działać. Bez żadnego kłopotu można ręcznie lub automatycznie określić zasoby, z których mogą korzystać systemy. – Jako organizatorzy Poznań Business Run cieszymy się, że znaleźliśmy solidnego partnera, który zapewnia nam stabilność naszego systemu.- mówi Tim Oldenburg.

Źródło: Beyond.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz