//
czytasz...

Wiadomości

DIS: 19 tys. firm korzysta z systemów ERP. BPSC liderem wdrożeń

bpsc logo

Spośród 73 linii produktowych systemów ERP w Polsce rozwiązania BPSC SA są nadal najpopularniejsze w segmencie dużych przedsiębiorstw – tak wynika z najnowszego raportu biura analityczno-badawczego DiS. Oprogramowanie sygnowane nazwą Impuls wykorzystywane jest już w ponad 600 przedsiębiorstwach.

W 2013 roku z rozwiązań klasy ERP korzystało już 19 tysięcy firm. Według danych DiS, BPSC SA zrealizowała do tej pory najwięcej projektów wdrożeniowych w dużych firmach. Jest też liderem pod względem wzrostu liczby wdrożeń oraz użytkowników końcowych i wiceliderem rankingu w kategorii średniej liczby stanowisk na nowe wdrożenie oraz liczby modernizacji instalacji w 2013 r. W 2013 roku na wdrożenie systemu Impuls EVO zdecydowało się kolejne 30 przedsiębiorstw reprezentujących branże produkcyjne, usługowe oraz dystrybucyjno-handlowe. Interfejs systemu codziennie wyświetlany jest na ponad 47 tysiącach monitorów końcowych.

„Z naszego raportu „Wdrożenia systemów ERP w 2013 r.” wynika, że rynek ERP dynamicznie się zmienia. Dane dotyczące liczby instalacji systemów klasy ERP, od wielu lat analizowane przez DiS, potwierdzają że systematycznie kurczy się udział w rynku dużych systemów” – zauważa Andrzej Dyżewski reprezentujący biuro badawczo-analityczne DiS.

Analizy wykazują, że jeszcze w roku 2001 „duże” wdrożenia stanowiły ok. 32% ogółu wszystkich instalacji ERP. Po roku 2007 ten udział zmniejszył się do kilkunastu procent i nadal spada.

„Wynika to z szybkiego rozwoju sektora MŚP, który nadrabia zaległości technologiczne i potrzebuje bardziej zaawansowanych rozwiązań niż systemy pudełkowe. Z tego powodu dostawcy poszerzają paletę oferowanych rozwiązań i dostosowują „duże” systemy do potrzeb mniejszych firm. A to zmienia układ rynku. Przykładem może być nasz system Impuls EVO, który od kwietnia oferujemy w modelu wdrożeniowym Start, dostosowanym do potrzeb MŚP zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, koszty, jak i czas wdrożenia. Impuls EVO Start to pewność, że raz wdrożony, kompleksowy system będzie rozwijał się wraz z przedsiębiorstwem bez konieczności zakupu kolejnego rozwiązania w przyszłości” – wskazuje Franciszek Szweda, wiceprezes ds. rozwoju w BPSC.

Biuro analityczno-badawcze DiS od lat analizuje rynek ERP. Raport „Wdrożenia systemów ERP w 2013 r.” prezentuje w szczególności dane dotyczące liczby wdrożeń, modernizacji, liczby użytkowników końcowych oraz analizy churn w podziale na systemy dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Źródło: BPSC

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz