//
czytasz...

Wiadomości

Europejskie Obserwatorium Południowe stawia na wsparcie informatyczne firmy Comarch

comarch logo

Europejskie Obserwatorium Południowe (European Southern Observatory, ESO) korzysta z usług firmy Comarch, międzynarodowego dostawcy rozwiązań i usług informatycznych. W ramach zawartej w październiku 2015 roku umowy outsourcingowej Comarch zapewnia bieżącą obsługę infrastruktury IT i użytkowników. Objęte umową usługi obejmują bieżące wsparcie użytkowników końcowych, jak również świadczenie usług serwisowych obejmujących infrastrukturę serwerową i sieciową, systemy konferencji wideo oraz aparaturę telefoniczną firmy ESO.

ESO zdecydowało się na podjęcie współpracy z firmą Comarch po dokonaniu weryfikacji ofert złożonych w ramach przetargu. O wyborze zadecydowało przede wszystkim długoletnie doświadczenie działającego na całym świecie dostawcy systemów i usług IT w obszarze usług outsourcingowych. Szerokie kompetencje zdobyte w podobnych projektach wiążących się z wysokimi wymaganiami to kolejny atut firmy Comarch.

Od października 2015 r. Comarch świadczy usługi obejmujące udzielanie bieżącego wsparcia dla użytkowników końcowych, jak również serwisowanie infrastruktury serwerowej i sieciowej oraz systemów konferencji wideo i aparatury telefonicznej firmy ESO. Projekt jest realizowany w siedzibie głównej ESO, która mieści się w niemieckiej miejscowości Garching niedaleko Monachium oraz w Chile.

O European Southern Observatory

Europejskie Obserwatorium Południowe (European Southern Observatory, ESO) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca przede wszystkim kraje europejskie, powołana w 1962 roku w celu budowy i utrzymywania obserwatoriów astronomicznych na półkuli południowej. ESO jest wiodącą organizacją naukowo-technologiczną zajmującą się astronomią i realizuje innowacyjne programy skupione na projektowaniu, budowie i użytkowaniu dużych naziemnych urządzeń obserwacyjnych dla astronomii, umożliwiając tym samym ważne odkrycia naukowe. ESO stwarza także odpowiednie warunki ramowe umożliwiające współpracę naukowców w ramach prowadzonych badań astronomicznych oraz odgrywa wiodącą rolę w promowaniu wyników tych badań. Główna siedziba organizacji mieści się w miejscowości Garching koło Monachium, zaś większość urządzeń obserwacyjnych znajduje się w Chile.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz