//
czytasz...

Wiadomości

IDC: Comarch konsekwentnie zwiększa udziały rynkowe i pozostaje największym polskim producentem ERP

comarch logo

Comarch po raz kolejny został polskim liderem rynku aplikacji biznesowych według najnowszego raportu IDC Poland Enterprise Application Software Market 2015–2019 Forecast and 2014 Vendor Shares. W klasyfikacji generalnej, prezentującej rynek podmiotów dostarczających systemy ERP w Polsce, Comarch utrzymał drugie miejsce. Spośród pięciu największych dostawców obecnych w rankingu tylko krakowska spółka, jako jedyna firma z polskim kapitałem zwiększyła swój udział w rynku.

Jak wynika z raportu IDC, dotyczącego polskiego rynku ERP w roku 2014, Comarch utrzymał drugą pozycję, jednocześnie zwiększając udział w rynku do 14,7%, co było niezaprzeczalnym sukcesem firmy. Odnotowano również wzrost przychodu ze sprzedaży o 18,4% w stosunku do roku poprzedniego do 40,18 mln dolarów. Comarch pozyskał również największą liczbę nowych klientów wśród producentów ERP.

.

W roku 2014 Comarch był też liderem na rynku Small Business – gdzie uzyskał 52,1% udziałów w rynku

W pozostałych kategoriach rynku Comarch nadal utrzymuje się w czołówce pod względem sprzedaży.

 • 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania relacjami z klientami (CRM) -,
 • 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) -,
 • 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzanie zasobami organizacji (ERM) –
 • 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania operacyjnego (OMA) –
 • 3 miejsce na rynku aplikacji analitycznych (BI) -.

– Ten wynik odzwierciedla naszą długoletnią strategię, której celem jest dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży ERP. W całym 2015 roku planujemy wzrost o około 10%, a więc znacznie szybszy niż konkurencja. To powinno pozwolić nam na ponowne zwiększenie udziałów w rynku – mówi Zbigniew Rymarczyk wiceprezes Comarch SA, dyrektor sektora ERP.

Firma kontynuuje z sukcesem swój rozwój technologiczny. W 2014 roku sprzedaż rozwiązań z zakresu chmury danych i mobilności wzrosła o odpowiednio 64% i 33%. Wzrasta również popularność sieci społecznościowej Comarch ERP Społeczność, która ma już ponad 10 tysięcy użytkowników.

Comarch rozwija się także w segmencie Internetu Rzeczy. W 2014 wprowadził do swojej oferty innowacyjne rozwiązanie w postaci urządzeń Comarch beacon.

W raporcie zwrócono uwagę, że ważnymi czynnikami rozwoju Comarch w następnych latach będzie zapotrzebowanie na usługi z obszaru tzw. Trzeciej Platformy IT (m.in. chmura, mobilność, big data i social media) oraz ekspansja na rynki zagraniczne.

Rok 2014 przyniósł prawie 13-procentowy wzrost polskiego rynku aplikacji biznesowych, co było konsekwencją realizacji kilku znaczących projektów w sektorze finansowym i publicznym – mówi Edyta Kosowska, analityk rynku oprogramowania w IDC Polska i współautorka raportu –W najbliższych latach wzrost będzie potęgowany przede wszystkim przez rosnącą popularność innowacyjnych rozwiązań opartych na chmurze, mobilności, analityce czy Internecie Rzeczy. Dostawcy, tacy jak Comarch, którzy konsekwentnie inwestują w rozwój tych rozwiązań, będą zdecydowanymi beneficjentami swoich strategii – dodaje.

Raport IDC: Poland Enterprise Application Software Market 2015–2019 Forecast and 2014 Vendor Shares

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz