//
czytasz...

Wiadomości

IFS nabywa spółkę VisionWaves

IFS logo

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła podpisanie umowy z właścicielami firmy VisionWaves B.V. (w skrócie VisionWaves), której celem jest wykupienie 100 procent udziałów spółki. Zakup zostanie sfinansowany ze środków własnych.

Firma VisionWaves dostarcza oprogramowanie w zakresie operacyjnej analityki biznesowej, która umożliwia klientom szybszą realizację przyjętej strategii i zwiększanie wydajności przedsiębiorstwa.

Jej unikatowa metoda oparta na modelach i wykorzystująca podejście „z góry do dołu” nie tylko zapewnia liderom i decydentom jasny obraz działania ich przedsiębiorstwa w czasie rzeczywistym, ale umożliwia również szybkie podejmowanie działań i ciągłe usprawnianie działań operacyjnych i modeli biznesowych.

Połączenie rozwiązań firmy VisionWaves i dopasowanych do konkretnej branży rozwiązań firmy IFS zapewnia klientom takie korzyści, jak:

  • Możliwość mapowania, monitorowania i zarządzania całością procesów biznesowych w ramach rozwiązań VisionWaves w wielu jednostkach firmy, z zastosowaniem wielu aplikacji oraz danych z różnych źródeł. Dzięki temu od razu widać zależność między wydajnością a strategią biznesową, co umożliwia aktywne podejmowanie konkretnych działań.
  • Funkcjonalność tych dwóch rozwiązań pozwalająca na szybszą realizację strategii klientów i zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa dzięki zapewnieniu wspólnego oglądu operacyjnego prowadzonych działań i zwiększenie wydajności procesów biznesowych w prawdziwie zintegrowany sposób.

Firma VisionWaves została założona w 2000 r. Jej siedziba znajduje się w mieście Zeist w Holandii, a biura sprzedaży w USA. Firma zatrudnia 30 osób, a jej przychód wyniósł 4,9 milionów euro, dając skorygowany zysk EBITDA na poziomie 17% (dane z ostatnich 12 miesięcy, licząc do maja 2015 r., bez audytu).

Firma pomyślnie wdrożyła swoje rozwiązania w dużych międzynarodowych firmach z następujących branż: w sektorze lotnictwa i obrony, transportowym, górniczym, projektowym i konstrukcyjno-budowlanym, energetycznym i użyteczności publicznej, w sektorze publicznym, finansowym i służbie zdrowia.

Firma VisionWaves ma ponad 30 renomowanych klientów, takich jak firma Emirates, elektrownia SDIC Qinzhou, Siły Powietrzne Chile, firma Dodsal, Lumina Mining, Ministerstwo Obrony i policja Holandii, firma ING, Achmea oraz Rabobank. Ponadto z kilkoma integratorami systemów, takimi jak Capgemini, Accenture i Serco, firma VisionWaves ma trwałe i odpowiednio ugruntowane umowy partnerskie.

Alastair Sorbie, prezes korporacji IFS powiedział: „Dzięki przejęciu firmy VisionWaves IFS realizuje swoją oficjalną strategię rozwoju poprzez inwestycje w jeden z najszybciej rozwijających się sektorów dotyczących aplikacji dla przedsiębiorstw. Dążymy do tego, aby umożliwić naszym klientom zwiększanie elastyczności ich przedsiębiorstw oraz szybszą realizację przyjętej strategii. Firma VisionWaves w dużym stopniu przyczyni się do osiągnięcia tych celów. Ponadto jej działalność będzie idealnym uzupełnieniem partnerskiej strategii korporacji IFS; integratorzy systemów są zainteresowani propozycjami dotyczącymi analityki operacyjnej i zwiększenia wydajności biznesowej”.

IFS oczekuje, że nabycie firmy przełoży się na niewielki wzrost zysków w 2015 r.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz