//
czytasz...

Wiadomości

IFS umacnia pozycję w dziedzinie zarządzania serwisem poprzez nabycie firmy WorkWave

IFS logo

IFS może teraz oferować wiodące na świecie oprogramowanie do zarządzania serwisem wszystkim przedsiębiorstwom bez względu na ich wielkość, stopień skomplikowania działalności, model biznesowy czy położenie geograficzne.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje o podpisaniu umowy nabycia firmy WorkWave LLC. WorkWave jest czołowym dostawcą skalowalnych, opartych na chmurze rozwiązań typu SaaS (Software as a Service; oprogramowanie jako usługa) wykorzystywanych w branży usług serwisowych świadczonych w terenie, dystrybucji na ostatnim etapie dostawy oraz logistyce. WorkWave obsługuje głównie małe i średnie firmy serwisowe, a w szczególności przedsiębiorstwa zajmujące się dezynsekcją, pielęgnacją trawników i ogródków, sprzątaniem i usługami ochroniarskimi, ogrzewaniem/wentylacją/klimatyzacją, kanalizacją i zasilaniem oraz transportem.

Rozwiązania SaaS firmy WorkWave w łatwy sposób integrują obsługę zaplecza administracyjnego, działania w terenie i działania marketingowe. Dzięki nim małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w łatwiejszy sposób planować zadania i rozliczać rachunki, lepiej kierować działalnością i zwiększać wydajność, a także automatyzować działania marketingowe i sprzedażowe. Klienci firmy WorkWave mogą w ten sposób znacznie zwiększyć wydajność, ograniczyć koszty, zwiększyć źródła przychodów i usprawnić obsługę klientów.

Siedziba WorkWave mieści się w Holmdel w stanie New Jersey. Firma zatrudnia 260 osób i obsługuje ponad 7300 klientów, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Bogata wiedza i doświadczenie pracowników, nowoczesne technologie i wysoki standard obsługi klienta sprawiły, że firma WorkWave uzyskała wiele nagród za rozwój i kulturę firmy. Jest między innymi zdobywcą pozycji w rankingach Inc. 5000 oraz Best Places to Work.

Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President for Business Development w korporacji IFS, w następujący sposób skomentował nabycie firmy: „Nabycie tego przedsiębiorstwa to kolejny dowód na to, jak bardzo firma IFS inwestuje w swoją pozycję na globalnym rynku zarządzania usługami serwisowymi. WorkWave, ze względu na atrakcyjną ofertę rozwiązań SaaS i doświadczenie w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, świetnie uzupełnia portfolio produktów firmy IFS przeznaczonych dla dużych firm serwisowych. Teraz możemy oferować najbardziej wszechstronne, połączone rozwiązania do zarządzania serwisem dla organizacji o różnym profilu działalności w różnych branżach i to w skali globalnej. Oprócz tego w znacznym stopniu wzmocniliśmy swoją pozycję w Ameryce Północnej, gdzie znajduje się największy rynek oprogramowania na świecie. Oznacza to, że IFS Americas jest teraz największym regionem w grupie IFS”. I dodał: „Bardzo cieszymy się, że prezes firmy WorkWave, Chris Sullens, wraz ze swoim utalentowanym zespołem dołączył do IFS w celu dalszego rozwoju naszej działalności w branży serwisowej”.

Chris Sullens, prezes firmy WorkWave, powiedział: „Cieszymy się, że jesteśmy teraz częścią zespołu IFS. Liczymy na owocną dla obu stron współpracę i rozwój w dziedzinie usług serwisowych świadczonych w terenie, dostaw i logistyki ostatniej mili i nie tylko.  Bycie częścią IFS na pewno przyniesie wiele korzyści naszym klientom, partnerom i pracownikom”. Dodał: „Mamy teraz okazję skorzystać z zasobów lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania serwisem, a jednocześnie kontynuować inwestycje i dostarczać wysokiej klasy produkty naszym głównym klientom w branży dezynsekcji i innych usług serwisowych w terenie. Wspólnie możemy oferować szeroki zakres wiodących na rynku rozwiązań, które pomogą firmom serwisowym różnej wielkości w rozwoju swojej działalności”.

Sumair Dutta, dyrektor ds. obsługi klientów w firmie The Service Council, dodaje: „Nabycie tej firmy dowodzi, że sektor zarządzania usługami serwisowymi jest dla IFS bardzo ważny. Doświadczenie WorkWave w obsłudze małych i średnich firm w połączeniu z ofertą renomowanych rozwiązań IFS dla przedsiębiorstw sprawia, że IFS będzie w stanie oferować produkty do automatyzacji usług serwisowych organizacjom różnej wielkości. Rozwiązania chmurowe firmy WorkWave są wykorzystywane przez dużą grupę klientów z szybko rozwijającej się branży usług serwisowych dla gospodarstw domowych. Jej produkty umożliwiają zarządzanie pracami i działaniem floty oraz zwiększanie źródeł przychodów, a są to kwestie kluczowe dla małych i średnich firm zajmujących się serwisem w terenie”.

Proces przejęcia firmy powinien się zakończyć w czwartym kwartale 2017 roku. Warunki finansowe tej transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz