//
czytasz...

Wiadomości

IFS wprowadza globalne rozwiązanie oparte na platformie w chmurze Microsoft Azure

IFS logo

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje o udostępnieniu systemu IFS Applications™. na platformie Microsoft Azure. Nowa oferta redukuje konieczność zaopatrzenia się w sprzęt, dzięki czemu stanowi atrakcyjną kosztowo, szybko i łatwo dostępną oraz bezpieczną metodę korzystania z systemu IFS Applications.

Oprócz eliminacji znacznej części kosztów bezpośrednich, które zwykle towarzyszą lokalnej instalacji rozwiązań, oparta na chmurze wspólna oferta firm IFS i Microsoft zapewnia łatwość poszerzenia skali wdrożenia oraz zmiany liczby użytkowników w miarę rozwoju przedsiębiorstwa. Infrastruktura Azure to sprawdzone środowisko oparte na chmurze, zapewniające bezpieczeństwo danych i udostępniające funkcje gwarantujące ciągłość prowadzenia działalności, jakich typowa instalacja lokalna nie jest w stanie zaoferować.

Kompletny system IFS Applications, w tym rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz obsługi serwisowej (ESM), może działać w infrastrukturze Azure. Klienci, którzy zdecydują się korzystać z systemu IFS Applications w chmurze, mogą używać infrastruktury Azure w trybie IaaS (Infrastructure as a Service, infrastruktura oferowana jako usługa) i samodzielnie zarządzać oprogramowaniem lub wybrać rozwiązanie polegające na zewnętrznym hostowaniu i zarządzaniu systemem IFS Applications w trybie SaaS (Software as a Service, oprogramowanie oferowane jako usługa). Model IaaS jest już dostępny, natomiast model SaaS, obejmujący zarówno zarządzanie w zakresie technicznym, jak i aplikacje, pojawi się w ofercie za pół roku.

„Współpraca z firmą Microsoft i wprowadzenie na rynek systemu IFS w infrastrukturze Azure nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Azure to doskonała odpowiedź na potrzeby naszych klientów” — mówi Mark Boulton, dyrektor ds. marketingu w firmie IFS. I dodaje: „Klienci chcą zaufanej platformy opartej na chmurze, która pozwoliłaby im szybko skonfigurować system IFS Applications zgodnie z konkretnymi potrzebami biznesowymi, po to, aby efektywnie wykorzystywać jego możliwości. Marka IFS kojarzy się ze sprawnością działania, więc ułatwienie klientom błyskawicznego wdrożenia nowych funkcji lub rozszerzenia zakresu zastosowań systemu IFS Applications na nowych rynkach jest znakomitą propozycją”.

Mike Schutz, dyrektor generalny ds. opartej na chmurze platformy Microsoft Azure twierdzi: „Chmura obliczeniowa jest coraz popularniejsza wśród firm, które dążą do zwiększenia szybkości działania oraz efektywności, ale nie chcą wydawać zbyt wiele. Potrzebują one rozwiązania dla przedsiębiorstw o globalnej dostępności. Oferta firmy IFS bazująca na platformie Azure pozwoli firmom wykorzystać potęgę chmury i ogromną skalowalność w odniesieniu do możliwości systemu IFS Applications”.

Aby potwierdzić funkcjonalność nowej oferty, firma IFS nawiązała współpracę z firmą Ebara − klientem i beta testerem, producentem przyrządów precyzyjnych.

Komentując efekt wdrożenia systemu IFS Applications na platformie Azure w firmie Ebara, Frank Lowery, dyrektor firmy ds. usług wewnętrznych, stwierdził: „Kierownictwo firmy Ebara podjęło ogólną decyzję o przeniesieniu najważniejszych systemów informatycznych do chmury, a ponieważ od lat jesteśmy klientem firmy IFS, z radością przyjęliśmy wiadomości o tej nowej inicjatywie z wykorzystaniem platformy Microsoft Azure. Duże wrażenie zrobiła na nas szybkość i łatwość, z jaką udało się stworzyć pierwsze działające środowisko narzędzi z oferty firmy IFS w infrastrukturze Azure, czyli środowisku chmury, z którym dobrze nam się pracuje. Niedawno przeszliśmy zresztą na pakiet Office 365”. Nawiązując do tej wypowiedzi, Dan Matthews, Chief Technology Officer w korporacji IFS, dodaje: „Obsługa systemu IFS Applications na platformie Microsoft Azure nie jest trudna, a efekty są porównywalne z lokalnym wdrożeniem”.

Klienci mogą obecnie korzystać z systemu IFS Applications na platformie Microsoft Azure.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz