//
czytasz...

Wiadomości

Innowacyjne wdrożenia SAP nagrodzone podczas konferencji SAP Forum 2013

Firma SAP Polska poinformowała o przyznaniu wyróżnień klientom, którzy w minionym roku zrealizowali z sukcesem najlepsze wdrożenia innowacyjnych rozwiązań z portfolio SAP. Wśród wyróżnionych firm znalazły się: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Narodowy Bank Polski, Impel S.A., Uniwersytet Jagielloński oraz Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Wyróżnienia zostały przyznane podczas konferencji SAP Forum, która odbyła się w dniach 22-24.05. 2013 r. w Sopocie.

Statuetki za innowacyjność otrzymały od SAP Polska następujące firmy i instytucje:

 • PGNiG SA – za rozwój zastosowań SAP w obszarze analityki biznesowej, uwieńczony wdrożeniem SAP HANA jako bazy danych dla hurtowni danych SAP Business Warehouse. Dzięki temu uproszczona została architektura hurtowni danych, a także wzrosła wydajność w obszarach wymagających większej efektywności. PGNiG wdrożył jednocześnie rozwiązanie SAP Strategy Management w strategicznym dla przedsiębiorstwa obszarze zarządzania przez cele. Rozwiązanie to jest również elementem środowiska SAP Business Intelligence i funkcjonuje w oparciu o hurtownię danych SAP BW, działającą na platformie SAP HANA.
 • Narodowy Bank Polski – za pionierskie i skuteczne wdrażanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań SAP w obszarach analityki biznesowej w oparciu o technologię in-memory. Narodowy Bank Polski znalazł się tym samym w gronie najbardziej innowacyjnych klientów SAP w Europie.
 • Uniwersytet Jagielloński – za innowacyjne zastosowanie rozwiązań SAP w zarządzaniu uczelnią i w procesach specyficznych dla szkolnictwa wyższego, takich jak: rozliczenia ze studentami, obsługa badań naukowych i ewidencji dorobku naukowego, czy procesy kadrowo-płacowe dla pracowników naukowo-dydaktycznych. Wdrożenie SAP ERP oraz rozwiązań branżowych SAP dla edukacji umożliwiło Uniwersytetowi Jagiellońskiemu zintegrowanie wielu procesów zarządczych i całości finansów uczelni w jednym systemie informatycznym. Tym samym licząca blisko 650 lat uczelnia udowodniła nowatorskie podejście nie tylko w obszarze nauki i dydaktyki, lecz również zarządzania.
 • IMPEL – za wdrożenie rozwiązań mobilnych z wykorzystaniem SAP Mobile Platform oraz SAP Afaria w celu zbudowania bezpiecznego środowiska aplikacji mobilnych. Jest ono wykorzystywane w wielu obszarach Grupy Impel w zakresie obsługi pracowników, w tym pracowników terenowych, współpracowników i klientów Grupy. Celem wdrożenia rozwiązań mobilnych jest usprawnienie pracy oraz skrócenie cyklu obiegu informacji, co w konsekwencji przyczynia się do podnoszenia jakości usług oferowanych przez Impel.
 • Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System – za skuteczną i konsekwentną realizację strategii obsługi procesów biznesowych przy użyciu innowacyjnych rozwiązań SAP. Dotychczasowe dokonania i aktualnie realizowane projekty pozwalają gruntownie przekształcać oblicze tego przedsiębiorstwa. Za jasną wizję kształtowania środowiska informatycznego, zgodnego z potrzebami biznesu w branży gazownictwa.

SAP Forum to doroczna konferencja SAP Polska, podczas której firma przedstawia innowacje, sukcesy klientów oraz kierunki rozwoju rozwiązań SAP w zakresie biznesu i technologii. Podczas wykładów, prezentacji i warsztatów eksperci i uczestnicy dzielą się praktyczną wiedzą na temat tego, jak działać bardziej efektywnie i osiągać lepsze rezultaty rynkowe z wykorzystaniem innowacji SAP.

Źródło: www.sap.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Comarch ERP XT – program dla firm
ComDevelop - systemu informatyczne
Portal opieki