//
czytasz...

Wiadomości

Innowacyjne wdrożenia SAP nagrodzone podczas konferencji SAP Forum 2014

Podczas dorocznej konferencji SAP Forum firma SAP Polska przyznała statuetki za innowacyjność we wdrożeniach SAP. Wyróżniono firmy: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PGNiG S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Grupa Azoty S.A. oraz NEOTERMO. Odniosły one największy sukces w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań z portfolio SAP. Czterech z pięciu wyróżnionych z powodzeniem zastosowało w swoich wdrożeniach platformę SAP HANA.

W uzasadnieniach dla przyznanych wyróżnień za innowacyjność czytamy:

 • Grupa Azoty S.A. – za konsekwentne wsparcie informatyczne strategii rozwoju Grupy z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań SAP. Przy użyciu innowacji SAP kierownictwo Grupy AZOTY realizuje plan konsolidacji koncernu chemicznego. Odrębne do niedawna podmioty, działające dziś w ramach jednej Grupy, korzystają z ustandaryzowanych procesów biznesowych, ujednoliconych przepływów informacji, wykorzystując przy tym efekt skali, oszczędzając koszty i zachowując elastyczność środowisk IT.
 • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych – za innowacyjność w podejściu biznesowym i technologicznym w tworzeniu kompleksowej platformy analityczno-raportowej, opartej na SAP HANA. Współpraca z KDPW to pierwszy w Polsce projekt wdrożenia pełnej platformy SAP Business Intelligence, sprawnie zintegrowanej z istniejącym systemem obsługującym podstawową działalność KDPW. Wdrożenie przyniosło wymierne korzyści biznesowe i odpowiada na zapotrzebowanie analityczne dla różnych grup pracowników – od szczebla zarządu po zespoły analityków.
 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. – Za największe w naszej części Europy wdrożenie rozwiązania SAP Strategy Management. W szczególności obejmuje ono obszar zarządzania przez cele, który jest kluczowy w realizacji strategii firmy w poszczególnych jednostkach PGNiG S.A. Rozwiązanie SAP Strategy Management jest zintegrowane z działającymi już wcześniej w PGNIG rozwiązaniami transakcyjnymi SAP Business Suite i analitycznymi opartymi na SAP HANA.
 • PKP PLK – za efektywność i szeroki zakres wdrożenia systemów raportowania w oparciu o SAP HANA. Spółka PKP PLK podjęła decyzję o przeniesieniu hurtowni SAP Business Warehouse na platformę SAP HANA oraz o pełnej wirtualizacji środowisk SAP ERP. Wydajność nowych rozwiązań raportowania, opartych na technologii „in-memory” przekłada się wprost na komfort pracy – blisko tysiąc użytkowników systemu raportowego SAP Business Objects otrzymuje teraz swoje raporty od 20 do 160 razy szybciej. Wdrożenie umożliwia również tworzenie nowych raportów i procesów w obszarach, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii bazodanowych.
 • NEOTERMO – Za innowacyjne wykorzystanie rozwiązań SAP Business One z zastosowaniem SAP HANA. Grupa NEOTERMO, dystrybutor materiałów budowlanych, od kilku lat pracuje na systemie SAP Business One, a w 2013 roku podjęła decyzję o zakupie i wdrożeniu szybkiej analityki na platformie SAP HANA. Innowacyjne rozwiązania SAP pozwoliły na istotne przyśpieszenie procesów oraz zwiększenie zakresu analiz zarządczych. Aktualnie kilkadziesiąt kluczowych raportów jest opracowywanych w technologii „in-memory”.

SAP Forum to doroczna konferencja SAP Polska i jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w Polsce, poświęconych nowym technologiom w zarządzaniu. Gromadzi praktyków, menedżerów, ekspertów i wizjonerów, którzy w tym roku dyskutowali o perspektywach innowacyjności w biznesie i o upraszczania sposobów działania. Podczas sesji dyskusyjnych, wykładów i warsztatów uczestnicy dzielą się praktyczną wiedzą na temat tego, jak działać efektywniej i budować konkurencyjność z wykorzystaniem innowacji SAP.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz