//
czytasz...

Praca

Luxoft inwestuje w Warszawę. Nowe miejsca pracy w IT w Polsce

Luxoft Holding, Inc. (NYSE:LXFT), wiodący dostawca usług rozwoju oprogramowania i innowacyjnych rozwiązań IT dla globalnej bazy klientów, ogłosił dziś otwarcie nowego centrum w Warszawie. Jego specjaliści będą odpowiedzialni za projekty z zakresu rozwoju oprogramowania dla kluczowych klientów Luxoft z branży bankowej. Firma planuje rekrutację m.in. programistów .Net, Java,C++, a także specjalistów QA i analityków biznesowych.

Luxoft jest klasyfikowany wśród najszybciej rozwijających się pracodawców w Polsce według raportu Computerworld Top 200, rozwijając centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. W kwietniu 2016 roku firma ogłosiła przekroczenie progu 2000 pracowników w Polsce. To średnio co piąty pracownik Luxoft na świecie.

Wejście do stolicy Polski to logiczna konsekwencja naszego długotrwałego zwiększania zaangażowania w rosnący rynek IT w kraju. W Warszawie bije serce najważniejszych procesów biznesowych i prawnych procesów decyzyjnych. Posiada ogromną pulę talentów z zakresu programowania, a także liczne kulturowe i geograficzne zalety, które doceniają także nasi klienci – komentuje Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu. – Wierzymy, że marka Luxoft, nasza reputacja jako pracodawcy I jakość pracy oferowanej przez nas dla specjalistów będzie odgrywać ważną role w przyciąganiu największych talentów na tak konkurencyjnym rynku – dodaje.

W roku finansowym 2015 Luxoft potroił swoją kadrę w Polsce, która stała się czołową lokalizacją dla firmy w Europie Centralnej i Wschodniej.

Kariera i globalne możliwości dla utalentowanych

Do pracy w warszawskim oddziale Luxoft będzie przyciągać przede wszystkim informatyków z 4-5-letnim stażem zawodowym i doświadczonych menedżerów, ale nie zabraknie także miejsc dla zdolnych absolwentów.

– Przez ostatnie pięć lat działalności w Polsce wdrożyliśmy razem z naszymi pracownikami wiele innowacyjnych pomysłów, które w naszej opinii sprawiają, że jest jednym z najlepszych miejsc pracy w sektorze. Teraz chcemy te nasze sprawdzone metody przenieść do Warszawy. Planujemy tutaj zatrudniać programistów .Net, Java, C++, a także specjalistów QA i analityków biznesowych. W ramach programu juniorskiego kadrę uzupełnią także uzdolnieni absolwenci polskich uczelni znajdujący się na początku kariery zawodowej. Naszym atutem są możliwości rozwoju, jakie otwieramy przed pracownikami i wyjątkowa atmosfera – mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Central Europe. – Zakres naszych zadań obejmuje m.in. usługi chmurowe, Big Data, Business Intelligence, magazynowanie danych, tworzenie i rozwój różnorodnych typów oprogramowania. Każdego roku sprowadzamy do Polski coraz bardziej zaawansowane międzynarodowe projekty IT – dodaje.

Plany zatrudnienia w Warszawie obejmują także informatyków z innych miast Polski. Osobom przenoszącym się do stolicy firma gwarantuje pakiety relokacyjne, w ramach których oferuje m.in. środki na przeprowadzkę, pomoc przy poszukiwaniu mieszkania oraz regulacji różnorodnych formalności. Powodzeniem cieszy się tzw. program poleceń, obejmujący także osoby spoza firmy i oferujący za udaną rekomendację wysokie nagrody pieniężne. Co więcej, specjaliści pracujący dla firmy mają także możliwość rozwoju w ramach jej globalnych struktur. Pracownicy z co najmniej rocznym stażem pracy w Luxoft może zgłosić się do programu relokacyjnego i kandydować na nowe stanowiska w dowolnym z oddziałów firmy, mieszczących się m.in. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce.

Wykraczając poza schematy

Luxoft posiada już centra rozwoju oprogramowania w Krakowie, Wrocławiu I Trójmieście, wszystkie z nich znacznie urosły od momentu otwarcia. Rosnąca kadra Luxoft w Polsce to nie tylko efekt zwiększającego się zapotrzebowania globalnych i europejskich klientów na wsparcie ze strony firm IT, ale także kultury wewnętrznej Luxoft, rozwijanej od wielu lat we wszystkich jego 33 biurach na całym świecie. Firma dokłada dużych starań, by utrwalać swoją rolę pracodawcy pierwszego wyboru wśród młodych specjalistów, którzy chcą budować karierę w oparciu o wiedzę zdobywaną w pracy dla globalnych banków, m.in. UBS i Credit Suisse. Sięgając po innowacyjne, wykraczające poza schematy kampanie rekrutacyjne – przyciągające uwagę do wydarzeń kulturalnych, firmowych i aktywności CSR – Luxoft tworzy wielokulturowy zespół, pełen energii i zabawy istotnej dla specjalistów IT w Polsce.

Źródło: Luxoft

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz