//
czytasz...

Wiadomości

Nowy CEO globalnej Grupy UNIT4

UNIT4, globalny lider w dziedzinie oprogramowania, który wspiera zmiany w biznesie, zapowiedział dziś, że Chris Ouwinga, aktualny Chief Executive Officer (CEO) Grupy, ustąpi 1 stycznia 2014 roku, a jego miejsce zajmie José Duarte, który wcześniej zajmował stanowisko  Global President Services and Corporate Officer w firmie SAP. UNIT4 planuje także zmienić strukturę zarządczą i stworzyć radę, w której Chris Ouwinga przejmie rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

José Duarte, lat 45, większa część swojej kariery zawodowej rozwijał w firmie SAP A.G. Obejmował wiele ról kierowniczych, w tym najważniejsze z nich jako Prezes regionu EMEA oraz Indii, a także Prezes regionu Ameryki Południowej. Ostatnio zajmował stanowisko President Global Services and Corporate Officer of SAP. Jego międzynarodowe doświadczenie obejmuje oprogramowanie i usługi dla dużych przedsiębiorstw oraz MŚP o wysokiej wartości. Swoją karierę zaczynał w firmie Unilever w Portugalii, przenosząc się na późniejszym etapie do Andersen Consulting.

By zapewnić ciągłość polityki i kultury oraz sprawnie przejść przez zmianę, José Duarte będzie pełnił rolę CEO równolegle z Chrisem Ouwinga do 1 stycznia 2014 roku. W skład zarządu, po zatwierdzeniu przez udziałowców, wejdą dwaj CEO oraz Edwin van Leeuwen, CFO. Podczas tego okresu przejściowego, Chris Ouwinga, zanim przejmie nową rolę, będzie doradzał José Duarte we wszystkich kwestiach związanych z globalnym zarządzaniem UNIT4. Jako przewodniczący, Chris Ouwinga skoncentruje się na strategii, coachingu oraz relacjach zewnętrznych. Pozostanie również akcjonariuszem. Przewidywane jest, że José Duarte zainwestuje w akcje UNIT4 w ramach długoterminowej zachęty dla członków zarządu.

Źródło: www.unit4teta.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz