//
czytasz...

Wiadomości

Tech Data łączy siły z TP-LINK

Czołowy dystrybutor IT podpisał umowę z TP-LINK wiodącym producentem sprzętu sieciowego dla sektorów SOHO i SMB oraz największym dostawcą produktów WLAN na świecie. Dystrybucja ruszy z początkiem maja. To kolejny etap współpracy obu firm, które wspólnie działają już na 14 europejskich rynkach.

Umowa obejmuje wszystkie grupy produktowe TP-LINK – zarówno biznesowe, jak i konsumenckie. Producent od lat jest liderem światowego rynku WiFi z udziałem przekraczającym 40% (IDC, IV kwartał 2015 r.). W tym roku firma świętuje 20-lecie istnienia. – Cały czas dynamicznie się rozwijamy, a to rodzi potrzebę pozyskiwania nowych partnerów handlowych – mówi Felix Wang, Dyrektor Generalny TP-LINK. – Wybór Tech Daty był podyktowany przede wszystkim jej doświadczeniem i pozycją na polskim rynku, a także tym, że TP-LINK sprzedawany jest przez Tech Datę już niemal w całej Europie. Mocną stroną Tech Daty jest też ustrukturyzowane podejście do zarządzania oraz zapewnienie produktom wsparcia pre-sale.

Tech Data posiada również duże doświadczenie na rynku SMB, który dla TP-LINK jest obecnie jednym z głównych obszarów zainteresowania. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy. TP-LINK to jeden z najważniejszych dostawców produktów sieciowych i współpraca z nim znacząco poszerzy naszą ofertę. To oczywiście także świetna wiadomość dla klientów Tech Daty mówi Andrzej Sobol, Dyrektor Zarządzający Tech Data Polska. – Jesteśmy również przekonani, że dzięki wspólnym priorytetom nasza współpraca na rynku polskim będzie przebiegała równie pomyślnie, jak na pozostałych rynkach europejskich – dodaje Adam Pawtel, Dyrektor ds. Marketingu Produktowego Tech Daty.

Umowa została podpisana w maju b.r. Produkty TP-LINK będą dostępne w magazynie Tech Daty dla partnerów handlowych od połowy maja.

Źródło: Tech Data

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz