//
czytasz...

Wiadomości

UNIT4 Business Solutions połączona z UNIT4 TETA

Decyzją zarządów spółek UNIT4 Business Solutions oraz UNIT4 TETA, z dniem 1 października nastąpiło połączenie obu podmiotów. Decyzja ta jest konsekwencją działań mających na celu zarówno uproszczenie struktur grupy kapitałowej w Polsce, jak i stałe podnoszenie jakości oraz dostępności rozwiązań w chmurze.

 Działalność spółki UNIT4 Business Solutions jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie outsourcingiem oraz usługami SaaS (System-as-a-Service). O jej sukcesie świadczy kilkudziesięciu klientów, dla których outsourcing procesów i systemów jest jednym z kluczowych elementów strategii obniżenia kosztów funkcjonowania procesów pomocniczych. Spółka wchodząc w skład UNIT4 TETA stworzy osobną jednostkę biznesową, która zagwarantuje obecnym klientom ciągłość obsługi oraz szerszy i łatwiejszy dostęp do rozwiązań oferowanych przez spółki.

 „Połączenie spółek nie wpłynie na dalszą współpracę z naszymi klientami. Oferowane produkty się nie zmieniają, a wszelkie umowy łączące nas z klientami przechodzą na spółkę UNIT4 TETA i będą realizowane przez nas.” powiedział Paweł Żak, pełniący dotychczas funkcję Prezesa Zarządu UNIT4 Business Solutions.

 Po fuzji oferta produktowa UNIT4 TETA zostanie wzbogacona o kolejne, wysokiej klasy rozwiązania w modelu SaaS. UNIT4 Business Solutions zbudowała w tym obszarze dużą wiedzę i doświadczenie oraz bazę lojalnych klientów. W ostatnim czasie wprowadziła na rynek system TETA Cloud Lite, który umożliwia firmom z sektora MŚP korzystanie z markowego i docenianego systemu HR, bez dużych inwestycji w infrastrukturę sprzętową i koszty zakupu licencji, a przy tym implementowany jest w bardzo krótkim czasie. Produkt ten jest tworzony i rozwijany z myślą o firmach, dla których procesy związane z tzw. twardym HR są istotnym narzędziem do obsługi ich pracowników, będących najważniejszym aktywem firmy. Praca na markowym rozwiązaniu przekłada się bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo użytkowania. W modelu SaaS eliminowane jest ryzyko awarii i braku dostępności oprogramowania we „wrażliwym” okresie naliczania wynagrodzeń.

 „Dziś SaaS jest jednym z ważniejszych elementów strategii całej grupy UNIT4. Jesteśmy przekonani, że reorganizacja polskiej grupy i połączenie obu spółek, pozwoli nam jeszcze mocniej zaakcentować nasze ambicje i wzmacniać obecność na tym rynku. powiedział Artur Sawicki, Dyrektor Zarządzający w UNIT4 TETA.

Źródło: UNIT4 TETA

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz