//
czytasz...

Wiadomości

Veeam i NetApp zacieśniają współpracę, podpisując umowę resellerską

veeam logo

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poinformowała, że NetApp doda jej rozwiązania do swojego globalnego cennika. Klienci NetApp będą mogli nabyć kompletne rozwiązania NetApp i Veeam bezpośrednio od firmy NetApp i jej resellerów, w ramach jednej transakcji, zyskując zarówno dostępność przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz 365 dni w roku, jak i prostotę środowisk IT.

Połączenie rozwiązań Veeam z NetApp E-series, AltaVault, ONTAP, All-Flash FAS oraz rozwiązaniami chmury hybrydowej pomoże organizacjom uprościć zarządzanie operacyjne i obniżyć koszty. Umożliwi również uzyskanie wskaźników punktu i czasu przywracania (RTPO™) rzędu sekund – a nie godzin i dni, jak w rozwiązaniach poprzedniej generacji – dla wszystkich aplikacji i danych. Umowa pozwoli 4 tysiącom resellerów NetApp na całym świecie dostarczać produkty NetApp zintegrowane z rozwiązaniami Veeam do gwarantowania stałej dostępności.

„Cieszymy się, że rozszerzamy nasz udany sojusz z NetApp z integracji produktowej na pełną umową resellerską, która obejmuje rozwiązania NetApp Data Fabric – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam. – Kładziemy duży nacisk na nasz ekosystem partnerski, a dodanie Veeam do cennika NetApp pomoże naszym partnerom dostarczać wysoce zróżnicowane rozwiązania, które przyspieszają cyfrową transformację biznesu, zapewniają najwyższy poziom wydajności oraz całodobowej dostępności w środowiskach złożonych z wielu chmur. Jesteśmy przekonani, że nasze narzędzia dedykowane stałej dostępności zapewnią wspólnym klientom większy komfort pracy z rozwiązaniami NetApp Data Fabric”.

Maksymalizacja czasu bezawaryjnej pracy oraz szybsze, kompleksowe przywracanie procesów IT

Użytkownicy mogą wykorzystać rozwiązanie NetApp Snapshots w połączeniu z wiodącymi w branży funkcjami produktów Veeam do gwarantowania stałej dostępności i skutecznego przywracania danych. Dzięki temu klienci mogą zminimalizować ryzyko przestojów i utraty danych, jednocześnie wdrażając spójniejszą strategię backupu, przywracania i usuwania skutków awarii. Oznacza to maksymalizację czasu bezawaryjnej pracy, zdecydowanie szybsze przywracanie poszczególnych elementów lub całych maszyn wirtualnych, większą efektywność IT oraz eliminację deficytu dostępności w drodze do stworzenia przedsiębiorstwa funkcjonującego bez przerw – Always-On Enterprise.

Klienci zyskują następujące korzyści poprzez zakup rozwiązań Veeam od NetApp:

  • Jedna transakcja: zakup kompletnego rozwiązania NetApp i Veeam w ramach jednego zamówienia
  • Zweryfikowane rozwiązanie: gwarancja, że rozwiązanie Veeam/NetApp zostało przetestowane i że będzie zapewniać optymalne korzyści biznesowe

„Jesteśmy podekscytowani faktem zacieśnienia współpracy z Veeam poprzez nową umowę resellerską. Głęboka integracja rozwiązań Veeam z ONTAP zapewnia wysoki poziom dostępności i prostoty systemów IT w naszej szerokiej ofercie usług przetwarzania danych w chmurze hybrydowej” – powiedział Henri Richard, wiceprezes ds. operacyjnych i obsługi klienta w NetApp.

Dodatkowe komentarze

„Veeam wyróżnia się umiejętnością tworzenia mocnego ekosystemu partnerów. Umowa z NetApp rozszerza ten ekosystem na dostawców pamięci masowej i znacznie ułatwi klientom NetApp kupowanie, integrowanie i wdrażanie pakietu Veeam dedykowanego ochronie i wysokiej dostępności danych – ze świadomością, że jest on wspierany przez obie firmy” – skomentował Phil Goodwin, dyrektor IDC ds. badań – ochrona, dostępność i przywracanie danych.

„Liczne opcje pamięci masowej dostępne dla klientów biznesowych utrudniają przyjęcie jednolitego podejścia do ochrony danych. Partnerstwa branżowe, takie jak współpraca Veeam i NetApp, pokazują, że można zapewnić ścisłą integrację między rozwiązaniami różnych producentów bez ograniczania klientom swobody wyboru ani rezygnowania z niektórych możliwości i funkcji” – powiedział Steven Hill, starszy analityk ds. technologii pamięciowych w 451 Research.

„Rozwiązania Veeam w pełni integrują się z VMware i NetApp. Działają jak jedno urządzenie, więc przywracanie maszyn wirtualnych z migawek pamięci masowej NetApp jest proste i bezproblemowe – nie potrzeba żadnych specjalnych szkoleń. Interfejs Veeam jest intuicyjny i łatwy w użyciu” – powiedział Russ Trainor, wiceprezes ds. technologii informatycznych, Denver Broncos Football Club.

Źródło: Veeam® Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz