//
czytasz...

Wiadomości

Veeam wygrywa sprawę o naruszenie patentów firmy Symantec zarówno w sądzie, jak i w Amerykańskim Urzędzie Patentowym

veeam logo

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poinformowała dziś, że sprawy o naruszenie patentów wniesione przez Symantec (obecnie Veritas) przeciwko Veeam ponad cztery lata temu ostatecznie dobiegły końca. Federalny sąd okręgowy oddalił powództwo bez możliwości podejmowania dalszych kroków prawnych. Sąd oraz Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) stanęły w obronie innowacyjnego podejścia Veeam w zakresie dostarczania rozwiązań do gwarantowania dostępności IT w przedsiębiorstwach. To pokazuje, że producenci chcący przedłużyć czas użytkowania starszych technologii nie mogą tłumić innowacyjności i zwalczać niewygodnej konkurencji poprzez nieuzasadnione roszczenia.

„W naszej branży zdarza się całkiem często, że producenci ‘tradycyjnych’ rozwiązań obawiają się zmian i nadużywają systemu prawnego, na próżno próbując stłumić innowacyjność i ochronić swój biznes” – powiedział William H. Largent, dyrektor generalny Veeam. „Doskonałym przykładem jest właśnie ta sprawa. W ciągu czterech minionych lat Veeam twardo sprzeciwiał się nieuzasadnionym roszczeniom. Cieszę się niezmiernie, że Amerykański Urząd Patentowy wydał korzystne dla nas orzeczenie. Mocno wierzę też, że sprawa ta wysyła rynkowi jasny sygnał: innowatorzy – tacy jak Veeam – nie dadzą się zastraszyć tak zwanym ‘uznanym’ producentom”.

Veeam wygrał czteroletnią batalię zainicjowaną przez firmę Symantec, której tradycyjne produkty do fizycznego backupu nie były w stanie konkurować z innowacyjnym podejściem Veeam do zapewniania dostępności przedsiębiorstwom działającym bez przerw. Branżowy gigant Symantec, zaniepokojony rosnącymi sukcesami Veeam, wniósł dwa oddzielne pozwy do sądu okręgowego północnego dystryktu Kalifornii (pierwszy w lutym 2012 r., drugi w październiku 2012 r.), twierdząc, że produkty Veeam naruszają kilka patentów Symantec związanych z przechowywaniem, przywracaniem i tworzeniem kopii zapasowych danych. Decyzje te oznaczają, że wszystkie roszczenia patentowe zgłoszone przez Symantec przeciwko Veeam zostały albo uznane za nieważne przez USPTO, albo pozwy ich dotyczące zostały wycofane przez Symantec bez możliwości podejmowania dalszych kroków prawnych.

W związku z niedawnym wyrokiem Sądu Federalnego, który potwierdził decyzję USPTO, że roszczenia związane z ostatnim, pozostałym patentem firmy Symantec było nieuzasadnione, próby pozbycia się Veeam jako konkurenta w praktyce dobiegły końca. Ogółem USPTO oddaliło siedem roszczeń patentowych firmy Symantec: patenty nr 7,831,861; 7,024,527; 8,117,168, 7,480,822, 7,093,086; 6,931,558 i 7,191,299. Sąd okręgowy północnego dystryktu Kalifornii oddalił wszystkie osiem roszczeń patentowych bez możliwości podejmowania dalszych kroków prawnych.

W pracach zespołu Sterne Kessler, reprezentującego Veeam w postępowaniach przed sądem okręgowym i USPTO, uczestniczyli Mark Fox Evens, Lori A. Gordon, Byron L. Pickard, Michael Q. Lee, Michael B. Ray, Jonathan M. Strang, Daniel S. Block oraz dr Peter H. Dykstra.

Źródło: Veeam Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz