//
czytasz...

Wiadomości

Vivaldi 1.15: Po prostu lepiej

vivaldi logo

Vivaldi prezentuje wersję 1.15 przeglądarki internetowej, która daje użytkownikom jeszcze większą kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością programu.

Bardziej spersonalizowany wygląd

Vivaldi pozwala użytkownikom na wyrażanie swojego własnego stylu dzięki rozbudowanej obsłudze motywów. Użytkownicy mogą zmieniać wygląd i sposób działania przeglądarki dokładnie tak, jak chcą. Mają możliwość wyboru, edycji czy zaplanowania motywów zgodnie z preferowanym czasem czy nastrojem.

Wraz z tą wersją przeglądarki, Vivaldi kontynuuje dążenia do przekazania użytkownikom jeszcze większej kontroli nad wyglądem programu, poprzez możliwość wyboru obrazu wyświetlanego w tle okna.

Funkcja obrazu tła okna doskonale odzwierciedla wyznawaną przez Vivaldi zasadę „zrób to sam” (DIY – Do It Yourself), dzięki której osiąganie wyznaczonych sobie celów możliwe jest na wiele sposobów.

W wersji 1.15 domyślnie ustawionym obrazem tła jest powtarzający się geometryczny wzór. Użytkownicy mogą z nim eksperymentować i wcielać w życie własne pomysły i wizje.  Wszelkie opcje konfiguracyjne związane z obrazem tła okna można odnaleźć w zakładce „Wygląd” w ustawieniach przeglądarki.

„W Vivaldi dajemy Ci nieograniczone możliwości personalizacji i dostosowywania interfejsu użytkownika”, mówi Atle Mo, projektant w Vivaldi Technologies. „Większa konfigurowalność, uzyskana dzięki funkcji obrazu tła okna, umożliwi Ci dodanie przeglądarce odrobiny błysku i indywidualnego stylu. Wskazówka profesjonalisty: aby zachować czytelność interfejsu spróbuj użyć obrazów, tekstur czy wzorów o gładkiej powierzchni i niezbyt wielu kontrastujących elementach”.

Rozbudowane zakładki

Wbudowana w przeglądarkę Vivaldi rozbudowana funkcja zakładek przesuwa granice użyteczności i pozwala w mniejszym stopniu polegać na zewnętrznych rozszerzeniach.

Istnieje wiele sposób podglądu dodanych zakładek. Do tej pory były one widoczne w panelu zakładek, menedżerze zakładek, na pasku zakładek oraz na stronie Szybkiego wybierania. Wraz z wersją 1.15 użytkownik może w wygodny sposób uzyskać dostęp do swoich ulubionych stron z poziomu głównego menu przeglądarki.

„Poszczególne funkcje zawarte w przeglądarce Vivaldi odzwierciedlają możliwości naszego produktu i nasze dążenia do sprawienia aby każda funkcja była cenna i elastyczna dla wszystkich użytkowników”, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi Technologies. „Choć jesteśmy zdeterminowani aby wprowadzać nowe funkcje, równocześnie pracujemy nad dodaniem drobnych usprawnień do każdego aspektu przeglądarki, dzięki czemu Vivaldi z każdą kolejną wersją jest lepszym produktem”.

Więcej usprawnień : Vivaldi zawsze poświęca dużo uwagi drobnym szczegółom i detalom. Najnowsza wersja przeglądarki zawiera szereg wartych odnotowania poprawek i rozwiązań usprawniających przeglądanie sieci.

  • Poprawki w tworzeniu zrzutów strony: Funkcja przechwytywania ekranu, która powstała w oparciu o indywidualne potrzeby użytkowników, jest przykładem innowacyjnych rozwiązań zawartych w przeglądarce Vivaldi. Narzędzie to zapamiętuje teraz ostatnio używaną konfigurację, dzięki czemu jest ona domyślnie wybrana po ponownym uruchomieniu programu. Znacząco wpływa to na wydajność pracy z tą niezwykle popularną funkcją.
  • Ulepszony tryb pełnoekranowy: Użytkownicy, którzy wolą w pełni wykorzystać rozmiar ekranu i nie lubią być rozpraszani podczas czytania stron internetowych, mogą od teraz przeglądać sieć wydajniej. Wersja 1.15 wprowadza możliwość przywoływania różnych elementów interfejsu użytkownika (UI), takich jak pasek adresu czy panele, w trybie pełnoekranowym. Poszczególne elementy interfejsu mogą być odkrywane lub ukrywane za pomocą skrótów klawiszowych.
  • Lepszy i udoskonalony dźwięk: Najnowsza wersja przynosi znaczący postęp w rozwiązywaniu problemów z dźwiękiem HTML5 – w niektórych sytuacjach dźwięk nie był odtwarzany lub jego prędkość nie była prawidłowa. Wprowadzone poprawki z pewnością ucieszą użytkowników, którzy napotkali takie problem i w związku z tym przestali używać przeglądarki Vivaldi.

Źródło: Vivaldi

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz