//
czytasz...

Wiadomości

Wick Hill i Zycko stają się częścią Grupy Nuvias, dystrybutora VAD budowanego przez Rigby Private Equity

Rigby Private Equity (RPE) tworzy Grupę Nuvias, spółkę dominującą dla działającego na obszarze EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) dystrybutora z wartością dodaną. Nuvias będzie oferować najlepsze w swojej klasie technologie, dzięki czemu partnerzy odsprzedawców firmy uzyskają dostęp do najbardziej docenianych na świecie usług i rozwiązań. Wick Hill i Zycko będą teraz znane pod nazwą Wick Hill, a Nuvias group company, oraz Zycko, a Nuvias group company.

Partnerom handlowym i dostawcom rozwiązań Nuvias zapewnia przyspieszony rozwój na wszystkich etapach ewolucji działalności i produktu, umożliwiając tym samym dynamiczną ekspansję na obszarze EMEA.

Zycko i Wick Hill stanowią podwaliny dla Nuvias, nowego rodzaju międzynarodowego przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Tworzymy dystrybutora, który spełni stale rosnące wymogi w kanale dystrybucyjnym. Obecnie Nuvias obsługuje 40 sprzedawców oraz 5 tys. odsprzedawców w trzynastu krajach. W przyszłości planujemy rozszerzenie działalności na wszystkie główne terytoria obszaru EMEA. Dzięki temu każdy sprzedawca i odsprzedawca, bez względu na kraj, w którym działa, otrzyma najlepsze na świecie usługi dystrybucyjne – mówi Paul Eccleston, obecny kierownik RPE, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego Nuvias.

Obecnie oferta Nuvias obejmuje wymianę informacji i usług, infrastrukturę, zabezpieczenia, komunikację, magazynowanie, ciągłość, odzyskiwanie, dostęp, wydajność, monitorowanie i zarządzanie. Obroty Grupy wynoszą 300 mln USD. Niedawno Grupa Nuvias stała się dystrybutorem dla sprzedawców Unitrends i Malwarebytes na obszarze EMEA. Pierwsze wspólne biuro Wick Hill/Zycko zostało otwarte w Wiedniu w styczniu 2015 roku.

Wick Hill i Zycko

Wick Hill i Zycko to pierwsze firmy, które zostały przejęte przez RPE. Obecnie są wiodącymi spółkami w ramach Grupy Nuvias, specjalizującymi się w dystrybucji z wartością dodaną. Obie firmy to silne marki o ugruntowanej renomie. Oferują rozwiązania, które zapewniają ich parterom dystrybucyjnym dobrą marżę oraz możliwości doradcze. Na podobnych zasadach będą działały w Grupie Nuvias.

W przypadku sprzedawców i odsprzedawców nie zajdą żadne zmiany. Pojawią się jednak dodatkowe możliwości rozwoju. Zarówno Wick Will, jak i Zycko będą kontynuować swoją działalność w obecnych siedzibach, z dotychczas zatrudnionymi pracownikami, pod kierownictwem Iana Kilpatricka, prezesa Wick Hill, i Davida Galtona-Fenziego, dyrektora generalnego Zycko.

Jest to emocjonujący krok dla rozwoju Wick Will i Zycko. Indywidualna działalność pod szyldem Nuvias przyczyni się do umocnienia pozycji i budowania reputacji obu spółek, zapewniając nam w zamian wspólną tożsamość w ekspansji na obszarze EMEA – tłumaczy Ian Kilpatrick, prezes Wick Hill Group.

Utworzenie Nuvias przyniesie wiele nowych możliwości, które stworzą stabilne miejsca pracy na średni i długi okres dla osób zatrudnionych na obszarze EMEA. Wszystko to w połączeniu z oczekiwanym tempem wzrostu sprawi, że Nuvias stanie się w przyszłości znakomitym miejscem do budowania udanej kariery zawodowej. Doceniają to nasi pracownicy, klienci i sprzedawcy – komentuje David Galton-Fenzi, dyrektor generalny Zycko.

Nowa nazwa wskazuje, że w przyszłości wzrośnie liczba przejęć wyspecjalizowanych dystrybutorów z wartością dodaną, dojdą nowe kraje, poszerzy się oferta usług, a także wzrosną potrzeby nowych sprzedawców i odsprzedawców.

Informacje dodatkowe:

Nowi członkowie Rady
Członkami zarządu Nuvias będą Ian Kilpatrick, David Galton-Fenzi, Lee Driscoll, dyrektor sprzedaży Zycko, i Helge Scherff, dyrektor zarządzający Wick Hill w Niemczech.

Źródło: Nuvias

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Dyskusja

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Comarch ERP XT – program dla firm
ComDevelop - systemu informatyczne
Portal opieki